przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Plastyczne talenty z "Malwy"
04-04-2011, 18:16:03 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2360 czytań · Drukuj
Plastyczne talenty z "Malwy"W piątek odbył się wernisaż wystawy prac członków koła plastycznego przy ODS "Malwa". Oprócz prezentacji twórczości małych artystów nagrodzono dzieci, które w ubiegłym roku zostały wyróżnione w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych.

Z inicjatywy Janiny Knysak - instruktorki koła plastycznego - prace powstałe na jej zajęciach wzięły udział w dwóch konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Na pierwszy z nich - X Jubileuszowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci "Moja Rodzina" wpłynęło 2958 prac z 278 placówek z całej Polski, przy czym komisja postanowiła nagrodzić zaledwie 44 autorów. W ich gronie znalazła się Olga Surowiec z "Malwy", a Filip Nalewaj, Natalia Bober i Natalia Byba zostali wyróżnieni. Z kolei w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej "Dziecko i Pies", na który nadesłano 14 883 prace ze wszystkich zakątków świata 471 można było podziwiać w ramach wystawy pokonkursowej. Znalazły się na niej między innymi prace podopiecznych pani Janiny - Karoliny Woźniak oraz Julii Tuchowskiej. Piątkowy wernisaż stał się okazją do nagrodzenia zdolnych, młodych twórców.

Po części oficjalnej zgromadzeni mogli zapoznać się z najświeższymi, plastycznymi dokonaniami dzieci. W holu ODS "Malwa" zawisło kilkadziesiąt prac wykonanych w bardzo rożnych technikach i podejmujących bardzo różne tematy - od bałwanków, martwej natury, po wielkanocne stroiki.

- Myślę, że jest to wyjątkowa wystawa. Na zajęcia przychodzą bowiem już czterolatki i tu właśnie prezentujemy owoc ich pracy - podkreśla Janina Knysak. - Dzieci są bardzo chętne do pracy twórczej, chętnie podejmują każde plastyczne wyzwanie. Kochają malować farbami, pastelami, ale i wycinają, wydzierają, malują kulkami.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.