przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Starosta chce zwolnić dyrektora muzeum
29-03-2011, 16:17:29 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2006 czytań · Drukuj
Starosta chce zwolnić dyrektora muzeumStarosta ostrowiecki zamierza odwołać Piotra Mrugałę ze stanowiska dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego. Jako że dyrektor jest radnym miejskim, to w tej kwestii musi zająć stanowisko uchwałodawczo-kontrolny organ miasta Ostrowca Św. Mrugała twierdzi, że jego odwołanie jest decyzją polityczną.

Wszystko zaczęło się od audytu, który miał odbyć się w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w dniach od 24 lutego do 11 marca 2011 roku, na który nie zgodził się dyrektor tej placówki - Piotr Mrugała. Audyt miał się odbyć zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym oraz Regulaminem Kontroli Zarządczej w Starostwie Powiatowym. Kontrola miała być związana z „przestrzeganiem procedur w zakresie funkcjonowania i działalności Muzeum Historyczno-Archeologicznego”.
W odpowiedzi na to pismo Muzeum Historyczno-Archeologiczne zawiadomiło starostwo, iż z „powodu braku podstaw prawnych, kontrola wskazana w przedmiotowym piśmie nie może być przeprowadzona”. Muzeum powołało się tu m.in. na opinię niezależnego biegłego. To właśnie ta odmowa jest powodem odwołania Piotra Mrugały ze stanowiska dyrektora muzeum.

- Powodem moich działań była odmowa przeprowadzenia kontroli w Muzeum Historyczno-Archeologicznym przez dyrektora Piotra Mrugałę. Dlatego zdecydowałem się na te kroki - potwierdził starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga.
Starosta ostrowiecki zarzuca też Piotrowi Mrugale, że nie zapewnił zastępstwa w czasie urlopu wypoczynkowego trwającego od 31 stycznia do 11 lutego, a to mogło narazić jednostkę na paraliż decyzyjny.

Z argumentami starosty ostrowieckiego nie zgadza się Piotr Mrugała, który zapowiada, że na sesji Rady Miasta będzie chciał wyjaśnić całą tę sytuację.
- Rzeczowe argumenty, obalające pomówienia pana starosty, mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby, przedstawię na środowej sesji Rady Miasta. W chwili obecnej mogę powiedzieć tylko tyle, że te „pseudozarzuty”, które przedstawił pan starosta, nie mają żadnych podstaw i świadczą jedynie o tym, że decyzja ta ma charakter wyłącznie polityczny (dyrektor jest członkiem PiS) - mówi Piotr Mrugała. - Nie chcę za pomocą mediów toczyć dyskusji na ten temat. Jako radny mam prawo do wyjaśnienia tej kwestii na sesji Rady Miasta i z tego skorzystam. Mam też inne drogi odwoławcze w postaci sądu. Obawy starosty, że nie poradzę sobie z projektem, który dzięki mojemu zaangażowaniu i wiedzy został już wdrożony i jest realizowany, są również dla mnie zaskoczeniem. Tak więc bezzasadność i irracjonalność zarzutów pana starosty zostanie ukazana na środowej sesji.

Piotr Mrugała jest radnym miejskim, dlatego też, aby starosta ostrowiecki mógł rozwiązać z nim umowę o pracę, potrzebna jest zgoda Rady Miasta.
- To sprawa między starostą ostrowieckim a panem Piotrem Mrugałą. Pan Piotr Mrugała jest radnym miejskim i dlatego starosta zwrócił się do mnie z wnioskiem, aby Rada Miasta podjęła uchwałę zezwalającą staroście ostrowieckiemu podjęcie dalszych kroków - stwierdził Wojciech Kotasiak.
W Ostrowcu głośno mówi się, że Mrugałę (jeśli zostanie odwołany) zastąpi Waldemar Brociek.
Do sprawy powrócimy w przyszłym tygodniu.

KT
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.