przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zamykając karnawał otworzyli serca
18-03-2011, 20:04:52 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1245 czytań · Drukuj
Zamykając karnawał otworzyli sercaW ubiegłą niedzielę w restauracji „Impresja” odbył się I Bal Charytatywny dla Dzieci zorganizowany przez Centrum Języka Angielskiego „Helen Doron”. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 15-letniej Natalii Śmieszek chorej na przepuklinę oponowo - rdzeniową.

Dziewczynka od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę rdzenia kręgowego, która uniemożliwia jej normalne poruszanie się. Natalia cały czas spędza na wózku inwalidzkim i w łóżku, wymaga wielospecjalistycznej opieki medycznej i bardzo kosztownych zabiegów rehabilitacyjnych, na które jej mama nie może sobie pozwolić.
Aby choć w minimalnym stopniu poprawić sytuację dziewczynki, Centrum Języka Angielskiego „Helen Doron” zorganizowało bal charytatywny, podczas którego wystawiono na aukcję 18 przedmiotów, między innymi: prace plastyczne autorstwa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i pań z Domu Pomocy Społecznej, prace wykonane w ramach projektów realizowanych przez Agencję Rozwoju Lokalnego, przedmioty dekoracyjne przekazane przez Annę Szałapską ze sklepu „Moje pasje”, a także plakat wykonany przez Norberta Rasińskiego, który sprzedano za kwotę 570 zł.

Oprócz licytacji, organizatorzy imprezy zapewnili animacyjny szał dla dzieci. Maluchy mogły liczyć na wiele atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, występy członków klubu „Black & White”, warsztaty artystyczne oraz kącik animacyjny dla najmłodszych. Podczas balu dzieci uczestniczyły również w wielu konkursach, bajkowych kalamburach, tańcu w tunelu, bitwie na kolorowe kulki oraz zabawach z chustą.

- Zabawa była przednia, a dzieci zachwycone - stwierdza Marta Kłonica, pomysłodawczyni i inicjatorka balu. - Myślę, że odnieśliśmy sukces, zważywszy, że był to pierwszy bal charytatywny w Ostrowcu, którego uczestnikami były dzieci. Życzylibyśmy, aby impreza przyjęła formę cykliczną, bo wiemy, że w Ostrowcu nie brakuje dzieci potrzebujących pomocy. Chcielibyśmy uwrażliwić na tego typu problemy, nie tylko dorosłych, ale i dzieci.

Swojego wzruszenia całym przedsięwzięciem nie kryją Natalka i jej mama. Pani Edyta Śmieszek za pośrednictwem naszej gazety pragnie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację i przebieg balu i hojnie wspomogli leczenie dziewczynki.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.