przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zmiany kadrowe w ostrowieckiej straży
07-03-2011, 16:30:37 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1827 czytań · Drukuj
Zmiany kadrowe w ostrowieckiej strażyOd wtorku Jednostką Ratowniczo Gaśniczą nr 2 PSP w Ostrowcu kieruje młodszy brygadier Robert Sobczyk.

- Zmiany kadrowe wystąpiły z przyczyn naturalnych. Jakiś czas temu odszedł na emeryturę zastępca komendanta straży pożarnej, więc był wolny wakat i stąd takie zmiany. W związku z awansem i stanowiskiem pracy, jakie dotychczas obejmował Sobczyk, musiały nastąpić dalsze zmiany- powiedział komendant ostrowieckiej straży pożarnej, Wiesław Cisek. Przy wyborze osób na wakujące stanowiska kierowałem się przede wszystkim doświadczeniem w pracy i umiejętnościami, jakie posiadają - dodał komendant straży.

Były już Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowsko-Kadrowego służbę w pożarnictwie rozpoczął w 1993 roku, a w 1997 roku trafił do Komendy Rejonowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim jako dowódca sekcji w JRG Nr 1. Dwa lata później objął stanowisko oficera Wydziału Organizacyjno-Kadrowego w ostrowieckiej komendzie. Jego profesjonalizm i zaangażowanie szybko zostały docenione i w 2007 roku został kierownikiem Sekcji Organizacyjno-Kadrowej. W trakcie Robert Sobczyk został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa i brązową odznaką -Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej.

Obecny dowódca JRG Nr 2 dał się poznać zarówno jako wzorowy pracownik i kolega nieodmawiający pomocy mniej doświadczonym strażakom.
- Awans jest dla mnie wyróżnieniem, ale również i zobowiązaniem do cięższej i bardziej skutecznej pracy. Przyznam, że brałem pod uwagę awans, ale było to jednak pewnym zaskoczeniem, aczkolwiek przyjemnym. Cieszę się, że przełożeni doceniają moją pracę i widzą to, jak się staram- powiedział dowódca JRG Nr 2 w Ostrowcu, Robert Sobczyk. -Dowódca jednostki ma troszkę inne zadania niż naczelnik. Trzeba się teraz przestawić w inny harmonogram pracy, bo jest ona trochę inna, inne wyzwania i inne obowiązki. W tym momencie będę bardziej musiał się skoncentrować na sprawach operacyjnych. Mój wachlarz obowiązków jest teraz szerszy chociażby o prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, zapewnienie bezpieczeństwa w nadzorowanym terenie. Moja praca jest służbą i muszę się liczyć z tym, że w każdej chwili mogę dostać telefon i wtedy przerywam wykonywane czynności, jadę na akcję - dodał Sobczyk.

W związku z awansem R. Sobczyka nastąpiły zmiany kadrowe w ostrowieckiej straży. Roberta Sobczyka na stanowisku Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowsko-Kadrowego zastąpi st. kpt. Paweł Jop, dotychczasowy kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej. Natomiast na kierownika Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej komendant PSP w Ostrowcu mianował rzecznika prasowego, kpt. Barbarę Majdak, która wspólnie z kpt. Tomaszem Łyjakiem, dotychczasowym dowódcą sekcji w JRG Nr 2, będzie prowadzić sprawy prewencyjne.

Fuksja
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.