przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Inwestycje dla mieszkańców
28-06-2018, 23:34:11 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 62 czytań · Drukuj
Inwestycje dla mieszkańców

Stolica gminy Bodzechów wypięknieje. W ubiegłym tygodniu wójt Jerzy Murzyn podpisał preumowę z marszałkiem województwa Markiem Szczepanikiem na dofinansowanie prac.
Kilka lat temu w Bodzechowie została przeprowadzona rewitalizacja części miejscowości. Między innymi zmodernizowano kilka ważnych ulic oraz zagospodarowano plac koło kościoła, gdzie jest miejsce do wypoczynki i rekreacji. Samorząd Bodzechowa otrzymał pieniądze na kolejny etap rewitalizacji.
- Mamy uchwalony program rewitalizacji gminy, w którym ujętych jest kilka miejsc, miedzy innymi rezerwat na Krzemionkach, Szewna, Gromadzice, Chmielów. Zapisanie ich do planu rewitalizacji powoduje, że podmioty, które będą składać wnioski o dofinansowanie, na przykład parafia w Szewnie, Muzeum Historyczno- Archeologiczne, dostaną dodatkowe punkty- wyjaśnia wójt Jerzy Murzyn.
W tak ważnym dokumencie dla rozwoju nie mogło zabraknąć Bodzechowa. W przypadku stolicy gminy samorząd mógł złożyć wniosek o dofinansowanie prac ze środków unijnych. Wniosek został bardzo dobrze oceniony i gmina otrzymała dofinansowanie, dzięki czemu zostanie w  najbliższych latach zrealizowanych wiele ważnych i ciekawych przedsięwzięć w Bodzechowie.
- Stolica gminy wypięknieje. Pewne rzeczy, o które mieszkańcy wnioskowali, będą wykonane. Naszymi partnerami w tym przedsięwzięciu, przez co dostaliśmy dodatkowe punkty, są powiat ostrowiecki i lokalna firma z Bodzechowa- mówi gospodarz gminy Bodzechów.
A co konkretnie zaplanowano w Bodzechowie? Wykonana zostanie termomodernizacja budynków wielorodzinnych na osiedlu Robotniczym, poprawiony będzie stan techniczny trzech bloków przy ulicy Fabrycznej, wybudowana będzie droga łącząca ulice Opatowską i Szosik. Zmodernizowana zostanie siedziba jednostki OSP , wraz z częściową zmianą jej funkcji. Projekt zakłada również budowę bieżni na boisku w Bodzechowie. Dodatkowym atutem jest produkt turystyczny- Szlakiem Witolda Gombrowicza w Bodzechowie.
Powierzchnia objęta rewitalizacją przekracza 9 hektarów.
- Całkowita wartość projektu to 5 286 493 złotych. Cieszymy się bardzo, że dostaliśmy ponad 4 157 tysięcy złotych dofinansowania. Po podpisaniu tej umowy będziemy realizować w oparciu o fundusze unijne zadania na kwotę 80 mln złotych. Robimy zadania dla mieszkańców, czyli modernizację szkół, kanalizację, modernizację stacji wodociągowych, docieplanie obiektów użyteczności publicznej, drogi. To duże środki zewnętrzne i wymagają od nas dyscypliny finansów, zaciskanie pasa, aby nasz wkład przeznaczyć na projekty.
Marszalek Marek Szczepanik, który w piątek podpisał w Urzędzie Gminy Bodzechów preumowę na rewitalizację Bodzechowa, podkreślił, że samorząd tej gminy jest od wielu już lat bardzo aktywny w sięganiu po środki unijne, czego efektem jest choćby tegoroczna kumulacja inwestycji.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.