przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Piaskownice pod nadzorem
28-06-2018, 22:46:47 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 67 czytań · Drukuj
Ostrowiec Świętokrzyski

Piaskownica jest jednym z ulubionych miejsc dla dzieci bawiących się na placu zabaw. Ostatnio odebraliśmy kilka zgłoszeń od rodziców maluchów z zapytaniem, czy piach po zimie został wymieniony i kto odpowiada za porządek tych miejsc. W opinii naszych czytelników nie wszystkie piaskownice są posprzątane, a sezon na zabawy w pełni.
- Państwowy Powiatowy Inspektor w Ostrowcu Świętokrzyskim nie prowadzi badań piachu z piaskownic ogólnodostępnych. Niemniej sprawuje systematyczny nadzór nad warunkami higieny wypoczynku i rekreacji- informuje Elżbieta Góralska- Dulny, Państwowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św.  
W okresie letnim służby sanepidu prowadzą wzmożone kontrole placów zabaw i  piaskownic ogólnodostępnych. Obecnie na terenie powiatu ostrowieckiego sprawdzono 31 piaskownic ogólnodostępnych. Przeprowadzone kontrole nie wykazały nieprawidłowości. 
Działania Inspekcji Sanitarnej mają na celu zapewnienie dzieciom bezpiecznej zabawy, a także zmniejszenie kontaktu zwierząt z piaskiem obecnym w piaskownicy. W tym  celu zaleca się administratorom obiektów wymianę piachu przed sezonem, w trakcie jego trwania oraz w miarę możliwości wykonania zakrycia, ogrodzenia, które uniemożliwią lub utrudnią dostęp zwierzętom.
- Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom  i chorobom zakaźnym- zaznacza Elżbieta Góralska-Dulny. 
Administratorzy placów zabaw zobowiązani są umieścić znaki zabraniające wprowadzania zwierząt, jednocześnie zobowiązani są do prowadzenia wizualnej kontroli piasku w piaskownicy.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.