przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Mniej pieniędzy na rehabilitację
27-06-2018, 23:37:28 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
Ostrowiec Świętokrzyski

Fizjoterapia ambulatoryjna w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim nadal przyjmuje pacjentów, choć z powodu znacznie ograniczonego limitu z NFZ nie wszyscy będą mogli skorzystać z usług.
Ostrowiecki szpital jest tylko jednym z podmiotów, który świadczy usługi w zakresie fizjoterapii dla pacjentów niehospitalizowanych.  Na rynku ostrowieckim jest jeszcze siedem. Kilka dni temu pojawiła się niepokojąca informacja, że chorzy są odsyłani, a dalsze funkcjonowanie fizjoterapii ambulatoryjnej stoi pod znakiem zapytania. 
- Obecnie prowadzone są rozmowy w celu zabezpieczenia finansowego okresu do rozstrzygnięcia postepowania konkursowego, które będzie w połowie lipca. Zapewniam, że nie ma wstrzymanych zabiegów w fizjoterapii ambulatoryjnej- uspakaja doktor Dariusz Kopania, zastępca dyrektora do spraw medycznych w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Św.
Narodowy Fundusz Zdrowia już w marcu zgłosił znaczne zmniejszenie kontraktu na tego typu usługi medyczne, stąd szpital musi przystosować się do tego, że możliwości świadczenia zabiegów zostały okrojone do jednej szóstej. A środki na rehabilitację zostały przesunięte do nowo powstałych i już istniejących ośrodków.
- Ideą działania NFZ jest zwiększenie liczby ośrodków z własnymi kontraktami, celem bardziej równoległego udzielania świadczeń przez większą liczbę podmiotów. Szpital nie jest monopolistą w dziedzinie tych świadczeń- stwierdza doktor Kopania.
Dodatkowo sprawę fizjoterapii ambulatoryjnej w ostrowieckim szpitalu komplikuje fakt, że na nowy okres finansowania Fundusz odrzucił ofertę szpitala z przyczyn formalnych.
- Zostało ogłoszone kolejne postępowanie, poprawiono dokumenty i wstępnie wskazania są takie, że kontrakt będziemy mieli. Dla pacjentów to nic nie zmieni. Mogą się zgłaszać i będą rehabilitowani, ale pod warunkiem, że będzie limit- zaznacza dyrektor do spraw medycznych.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.