przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Moc atrakcji podczas otwarcia
27-06-2018, 23:23:09 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 120 czytań · Drukuj
Moc atrakcji podczas otwarcia

W niedzielę 1 lipca o godzinie 14 odbędzie się oficjalne otwarcie placu rekreacyjno - wypoczynkowego, nowego produktu turystycznego wybudowanego przez powiat opatowski przy promenadzie w Opatowie. Na tę okazję organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: pokaz jazdy ekstremalnej i wyczynowej wraz z udzielaniem instruktażu jazdy na skateparku, zawody sportowe na boisku wielofunkcyjnym, zabawy dla dzieci. Przewidziano też gry, konkursy z nagrodami, a w fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
- Zagospodarowanie działki do tej pory nie było atrakcyjne pod względem turystycznym - mówi Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego. - Uatrakcyjniliśmy ten teren i jestem pewna, że będzie przyciągał mieszkańców i turystów, bo to jeden z największych i najlepiej wyposażonych placów rekreacyjno - wypoczynkowych w regionie. Ta inwestycja w turystykę to promocja i rozwój gospodarczy powiatu.
W powstałym Punkcie Kultury, Rekreacji i Wypoczynku znalazły się strefa malucha, plac zabaw, strefa wypoczynku dla starszych, siłownia na powietrzu, skatepark, park linowy, ścianka wspinaczkowa, ślizg zjazdowy, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, huśtawki, karuzele oraz wypożyczalnia rowerów, a w okresie jesienno - zimowym będzie również lodowisko. Jest też miejsce do rodzinnego, koleżeńskiego grillowania.
Zadbano o bezpieczeństwo użytkowników, teren jest ogrodzony, doskonale oświetlony i wyposażony w monitoring.
Z atrakcji będzie można korzystać już od 1 lipca bezpłatnie, codziennie w godz. od 800 do 2200.
Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Początkowo zakładano sfinansowanie inwestycji w całości z budżetu powiatu. Jak tylko pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania, to powiat z niej skorzystał i pod koniec lutego podpisana została umowa z Urzędem Marszałkowskim na dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ.
- To pierwsza inwestycja realizowana przez powiat opatowski, która bezpośrednio powiązana jest z turystyką i rekreacją. Chcemy przyciągnąć do nas turystów, nie tylko z naszego powiatu czy województwa, ale z całego kraju. Inwestycja zatrzyma turystę na dłużej niż kilka godzin. Turyści przez Opatów wyłącznie przejeżdżają, zatrzymując się tylko na czas zwiedzania kolegiaty i podziemnej trasy. Aby turysta został dłużej, potrzebna jest solidna oferta turystyczna. Zaczynamy od miejsca rekreacji nad Opatówką. Plac jest dedykowany turystom i mieszkańcom - powiedział Bogusław Włodarczyk, opatowski starosta podczas podpisania umowy na dofinansowanie placu zabaw i rekreacji, domu muzealnego oraz doposażenia Podziemnej Trasy Turystycznej.
Inwestycja realizowana jest w ramach działania 7.2 "Rozwój potencjału endogenicznego jako element strategii terytorialnej dla określonych obszarów" Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.
Program unijny zakłada powstanie nowego produktu turystycznego, miejsca rekreacji, dostosowanego dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma znacznie poprawić atrakcyjność regionu oraz przyczynić się do wzmocnienia bezpośrednich kontaktów między lokalną społecznością.
Pomysłodawcami i inicjatorami stworzenia aktywnego miejsca wypoczynku są Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski oraz Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego, którzy serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie najładniejszego, najbardziej funkcjonalnego, najlepiej wyposażonego miejsca rekreacji w regionie.
(MLE)

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.