przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szansa w Zakopanem
26-06-2018, 20:31:25 · Newsy · 0 komentarzy · 158 czytań · Drukuj
Szansa w Zakopanem

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa w Ostrowcu Św. wzięli udział w obozie sportowym dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.
Grupa liczyła 32 niepełnosprawnych zawodników, w tym 5 osób niepełnosprawnych "50+" oraz kadra programowa i wolontariusze. Wszyscy zakwaterowani byli w gościnnych progach pensjonatu "Maria", który Szansa od lat czyni bazą swoich zakopiańskich obozów. Nie pierwszy też raz obóz został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
- Cieszę się, że szósta edycja tej imprezy, którą zorganizowało nasze stowarzyszenie, okazała się sukcesem - mówi Robert Rogala, członek Zarządu Stowarzyszenia Szansa. -Doświadczenie wyniesione z poprzednich lat zaowocowało tym, że dokładnie wiedzieliśmy, co i kiedy chcemy zorganizować oraz jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć tak, aby uczestnicy obozu w wieku od 24 do 71 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności - dodał.
Na treningi składały się m.in. zajęcia na siłowni, kręgielni, gra wbocce, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami nornic walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali też o odnowę biologiczną. Wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w ośrodku, w którym byli zakwaterowani. Obóz w Zakopanem był również doskonałą okazją do uspołeczniania i integracji, a także nauki tolerancji wobec siebie i innych.Doskonałą ku temu okazją były wspólnie spędzone chwile podczas oglądania transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, a szczególnie meczu reprezentacji Polski, gdzie w specjalnie zaaranżowanej dla uczestników obozu strefie kibica wspólnie odśpiewano hymn narodowy i głośno dopingowano biało - czerwonych w meczu przeciwko reprezentacji Senegalu. Obozowicze uczestniczyli również w mszach świętych, zwiedzali Zakopane orazbrali udział w wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach.
- Wielkim sukcesem okazało się wyjście nad Morskie Oko, gdzie wszyscy wyruszyli pieszo,kolejny raz udowadniając, że pokonywanie barier to specjalność Szansy - opowiada z dumą Remigiusz Woźniak, wiceprezes stowarzyszenia Szansa i kierownik obozu.
Obowiązkowym punktem obozu była ulubiona przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa forma zajęć, jaką jest muzykoterapia, czyli aerobik przy muzyce.
W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany został całodniowy wyjazd na baseny termalne Chochołów, gdzie uczestnicy obozu skorzystali również z odnowy biologicznej.
- Dzięki temu, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, trenerzy Szansy mieli większe możliwości organizowania codziennych treningów. Mogli je komponować z różnych dyscyplin i z większą liczbą osób - mówi Robert Rogala. - Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania, każdy otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.
- Duże podziękowania należą się wszystkim uczestnikom obozu, którzy pilnowali się harmonogramu, dzięki czemu można było zrealizować wszystkie założenia związane z organizacją tej imprezy - dodaje Remigiusz Woźniak. - Przede wszystkim dziękuję kadrze obozu, która kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Dzięki temu można było przeprowadzić i dopasować zajęcia, zarówno do umiejętności uczestników oraz warunków atmosferycznych panujących w Tatrach w czerwcu, gdzie na koniec obozu temperatura w dzień spadała do 6 stopni - dodaje kierownik obozu.
Szczegółową fotorelację z wyjazdu do Zakopanego można obejrzeć na stronie www.szansa.onecik.pl oraz na profilu Facebook stowarzyszenia.
J. Słodkiewicz

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.