przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Prezydent z poparciem większości radnych
21-06-2018, 00:28:16 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 77 czytań · Drukuj
Prezydent z poparciem większości radnych

Nie było zaskoczenia podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za 2017 rok. Osiemnastu radnych było za, dwóch z klubu PiS wstrzymało się od głosu. 
To było ostatnie w tej kadencji głosowanie nad wykonaniem budżetu oraz udzieleniem absolutorium dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zanim  radni zdecydowali, jak ocenić jego pracę, Jarosław Górczyński obszernie przypomniał swoje działania w minionym roku. Na wstępie omówił finanse gminy. Planowane dochody na kwotę 244 milionów 83 tysięcy złotych zostały wykonane w kwocie 241 milionów 72 tysięcy złotych, co w procentach daje wskaźnik 98,73. Planowane wydatki na kwotę 257 milionów 81 tysięcy złotych zostały wykonane w kwocie 243 milionów 56 tysięcy złotych. Wynikiem wykonania budżetu jest nadwyżka środków pieniężnych w wysokości 11milionów 131 tysięcy złotych, która została rozdysponowana na wykonanie zadań, których realizacja jest ujęta w budżecie 2018 roku. Nadwyżka pozwoliła nam także na wcześniejszą spłatę rat kredytowych, na skutek czego zaoszczędziliśmy na wydatkach obsługi długu kwotę 200 tysięcy złotych.
- Nasze miasto jest coraz bardziej zasobne. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą wypracowały do budżetu, w zakresie podatku dochodowego, udział w wysokości 1,6 miliona złotych. Znacząco również wzrosły dochody z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych. Wykonanie w tym zakresie wynosi 50,38 milionów złotych. Gmina uzyskała ogółem w podatku dochodowym o 3,4 miliona złotych więcej niż w roku ubiegłym- przypomniał J. Gorczyński.
Prezydent podkreślił, że w minionym roku zaoszczędzono na płacach i pochodnych od wynagrodzeń we wszystkich jednostkach i instytucjach podległych urzędowi miasta około 1,4 miliona złotych.
Sporo uwagi włodarz miasta poświęcił inwestycjom. Na liście priorytetowych znalazły się: Ostrowiecki Browar Kultury, odkryte baseny "Rawszczyzna od Nowa", budowa bloków mieszkalnych na terenie po byłych zakładach "Gambo".
- W 2017 roku zrealizowaliśmy zadania drogowe na kwotę ponad 16 milionów złotych. Najważniejsze to: ulice Rzeczki, Północna, Las Rzeczki, boczna Kilińskiego, Jutrzenki, remonty ulic Staszica, Sportowej, Rudzkiej, Akacjowej, Gombrowicza, Podgórze, Kolonia Robotnicza. Rozpoczęliśmy inwestycję na Targowisku Miejskim za prawie 3 miliony złotych, mam na myśli budowę hali "Mój Rynek"- wyliczał prezydent Gorczyński. - Nie możemy pominąć środków otrzymanych na termomodernizację i rewitalizację Miejskiego Centrum Kultury, Urzędu Miasta, Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań". Złożyliśmy też skutecznie projekt na modernizację pływalni i zakup wyposażenia. Najbardziej kapitałochłonny i czasochłonny program to Rewitalizacja obszarów o silnym potencjale gospodarczym i społecznym złożony w ubiegłym  roku,  całkowita wartość projektu to ponad 34 miliony złotych.
Klub radnych KWW Jarosława Gorczyńskiego oraz radni niezależni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu i zagłosowali za udzieleniem absolutorium. Natomiast klub radnych PiS miał kilka uwag do działań Jarosława Górczyńskiego. Między innymi została podniesiona kwestia nierealizowania przez prezydenta wniosków i interpelacji zgłaszanych przez opozycyjnych radnych, choćby ten dotyczący wyjaśnienia wstrzymania w ubiegłym roku budowy odkrytych basenów na Rawszczyźnie. W konsekwencji dwóch radnych PiS wstrzymało się od głosu.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.