przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
O bezpieczeństwie na Rynku
19-06-2018, 19:05:28 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 87 czytań · Drukuj
O bezpieczeństwie na Rynku

Wiele cennych informacji, ale i mnóstwo zabawy zapewnili organizatorzy pikniku rodzinnego "Bezpiecznie na drodze", który już po raz drugi zorganizowali Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta wspólnie z Miejskim Centrum Kultury.
Hasłem przewodnim niedzielnego pikniku profilaktycznego było "Bezpiecznie na drodze". Rynek został podzielony na trzy strefy, tak by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.
W Strefie Zabawy najmłodsi mieszkańcy miasta mieli szansę poznać i wykonać znaki drogowe, tworzyli makietę bezpiecznego miasta, zmagali się z różnymi torami przeszkód, bawili z animatorami, malowali twarze, puszczali bańki mydlane. W Strefie Relaksu ustawiono leżaki przed telebimem, na którym można było obejrzeć filmy i bajki o tematyce bezpieczeństwa oraz stoliki z kolorowankami dla dzieci. W Strefie Nauki i Profilaktyki mieszkańcy miasta mogli zasiąść za kierownicą różnego rodzaju symulatorów, w tym dachowania i zderzania, założyć alkogogle czy narkogogle i sprawdzić, czy byliby w stanie prowadzić pojazdy mechaniczne.
Ponadto mieszkańcy mogli uzyskać tam informacje praktyczne dotyczące prowadzenia pojazdów od instruktorów szkoły jazdy, dzieci mogły poćwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego w mini miasteczkach przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji oraz Straż Miejską. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Mieszkańcy chętnie też odwiedzali stoiska Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych, "sanepidu". Wsparcia technicznego właścicielom rowerów udzielało Stowarzyszenie OSTROWER.
Dodatkową atrakcją były występy. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się ostrowieckie przedszkolaki w spektaklu "Tańce z różnych stron świata", który prowadziły dzieci z Przedszkola Publicznego numer 7. Talenty wokalne pokazały również członkinie zespołów "Tremolo" i "Pandora". Na zakończenie wystąpiła Justyna Sawicka, finalistka programu "Must be the Music. Tylko Muzyka".
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.