przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Rodzinna zabawa na Ogrodach
28-05-2018, 22:34:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 75 czytań · Drukuj
Rodzinna zabawa na Ogrodach

Na osiedlu Ogrody obchodzony był Międzynarodowy Dzień Rodzin.
Doskonała pogoda i mnóstwo atrakcji dla dzieci i starszych przyciągnęły na plac osiedlowy mnóstwo osób.
- W związku z tym, że idą dzisiejszego spotkania jest Międzynarodowy Dzień Rodzin, zadbaliśmy, aby przygotować ciekawe spotkanie dla wielu pokoleń.  Chcieliśmy zintegrować mieszkańców osiedla Ogrody i sąsiednich, ale widzimy, że są goście i z innych części Ostrowca- mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus, jedna ze współorganizatorek.
Na osiedlowym skwerze rozstawiono dmuchaną zjeżdżalnię, która była oblegana przez dzieci. Obok na kortach można było pojeździć na gokartach, wielką atrakcją okazał się przejażdżka zaprzęgiem ciągnionym przez kucyka.
Gości na pikniku zabawiał Zibi Band, a gwiazdą wieczoru był ostrowicki zespół Master Team. Występy muzyczne były przelatane popisami przedszkolaków z PP 15, PP 19, przedszkola "Pajacyk" oraz uczniów z PSP nr 5, którzy prezentowali swoje uzdolnienia taneczne, wokalne i sportowe.
Mnóstwo ciekawych propozycji było dla dzieci. Animatorzy kultury zapraszali do wspólnej zabawy, były zajęcia plastyczne oraz zawody sprawnościowe dla najmłodszych.
Wielkim powodzeniem cieszyły się klaun, z którym dzieci puszczały ogromne bańki mydlane. Nie mogło zabraknąć waty cukrowej czy popcornu, serwowanego przez Koło Honorowych Krwiodawców im. Milewskiego w Ostrowcu Św. Rady Osiedla Ogrody zachęcała do skosztowania zupy oraz klusków z truskawkami.
Na stoiskach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", Centrum Kształcenia Ustawicznego, Agencji Rozwoju Lokalnego można było dowiedzieć się o funkcjonowaniu tych instytucji. Do zakupu przepięknych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne zachęcał Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej.
W trakcie imprezy prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że to właśnie mieszkańcy osiedla Ogrody wykazali się największą aktywnością w głosowaniu w tegorocznym budżecie obywatelskim. W efekcie dwa zwycięskie zadania będą realizowane właśnie na tym osiedlu.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.