przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Największa mobilizacja na Ogrodach
23-05-2018, 23:16:09 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
Największa mobilizacja na Ogrodach

Monitoring na osiedlu Ogrody oraz plac zabaw przy ulicy Tetmajera, to dwa zwycięskie projekty inwestycyjne w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Spośród projektów kulturalnych mieszkańcy wybrali do realizacji cykl imprez integracyjnych na osiedlu Ogrody oraz propozycję pod nazwą "W ramach kultury. Cykl wydarzeń propagujących kulturę rowerową".
Przez pięć dni, w trzynastu punktach mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogli zagłosować na 17 propozycji do Budżetu Obywatelskiego. W piątek poznaliśmy zwycięskie wnioski. 
Najwięcej głosów zdobył projekt "Monitoring przestrzeni publicznej osiedli Ogrody i Złotej Jesieni", który poparło 568 mieszkańców. Kolejny zwycięski to "Plac marzeń- budowa placu zabaw przy ulicy Tetmajera". Z puli czterech propozycji kulturalnych, największym zainteresowaniem cieszyła się propozycja imprez integracyjnych dla mieszkańców, które będą realizowane między innymi na osiedlu Ogrody. Oddano na nią 756 głosów. Kolejny ciekawy pomysł, zakwalifikowany do realizacji to przedsięwzięcie "W ramach kultury"- propagujące kulturę rowerową.
- Będę rekomendował, aby przyjąć do realizacji jeszcze jeden projekt z zadań inwestycyjnych, który przewija się od dwóch lat, zajmuje czołowe pozycje i przegrywa o włos. Zakłada poprawę infrastruktury na ogródkach działkowych, odnowienie siedzib, drobne techniczne rzeczy na 10 ogródkach działkowych. To miejsce wypoczynku, rekreacji, wreszcie styl bycia i życia dla wielu ostrowczan. Oddało głosy na ten projekt 522 osoby. Chcę ich uszanować i zrealizować w tym roku ten projekt, dlatego zarekomenduję Radzie Miasta zwiększenie środków na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego- zapewnił prezydent Jarosław Górczyński.  
Ogółem na 17 projektów zagłosowało 2643 mieszkańców i oddało 4775 ważnych głosów. Prezydent zadecydował o zwiększeniu puli środków do 200 tysięcy złotych na zadania budowalno- remontowe i 75 tysięcy złotych na projekty kulturalne. Jednak po zakwalifikowaniu do realizacji również projektu działkowców kwota budżetu na inwestycje wyniesie 350 tysięcy złotych.
Wszystkie projekty z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego będą zrealizowane w tym roku.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.