przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowiec szczepi maluchy
22-05-2018, 18:09:07 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 78 czytań · Drukuj
Ostrowiec Świętokrzyski

W ostrowieckich przychodniach ruszył program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Ta profilaktyczna akcja trwająca już od trzech lat w całości jest finansowana z budżetu gminy.
- Zakażenie bakterią pneumokoka jest przyczyną wielu groźnych chorób, w szczególności u dzieci. Co gorsze, pneumokoki mają dużą zdolność przełamywania naturalnych barier odpornościowych człowieka i w finale bardzo często doprowadzają do stanów zagrożenia życia. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć dzieci przed tymi zagrożeniami- uważa wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus.
Na profilaktykę szczepień tylko w tym roku gmina wyda 100 tysięcy złotych. Zdaniem prezydenta Ostrowca Św. takie działania są jak najbardziej potrzebne, a gmina nie będzie na nie szczędziła środków.
- W przypadku niektórych szczepień decyzja pozostawiona jest rodzicom, ale pneumokoki weszły już do obowiązkowego kalendarza. Jako prezydent cieszę się, że przez trzy lata trwania programu daliśmy szansę na skorzystanie ze szczepionki tym dzieciom, których rodzice nie mogli sobie na to pozwolić ze względów finansowych- dodaje prezydent Jarosław Górczyński.
Bezpłatnemu szczepieniu przeciwko zakażeniom pneumokokowym mogą być poddane dzieci, które w 2018 roku ukończyły drugi rok życia i posiadają stały meldunek na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
Szczegółowych informacji na temat organizowania szczepień w każdej z przychodni można uzyskać u kierowników placówek lub w punktach szczepień oraz w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.