przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Weekend na dwóch kółkach
22-05-2018, 18:06:02 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 81 czytań · Drukuj
Weekend na dwóch kółkach

Nie lada gratkę mieli w miniony weekend miłośnicy rowerów. Przez trzy dni w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywał się festiwal OstrowerFest, zorganizowany przez Stowarzyszenie Ostrower. Były projekcje filmów, rozmowy z podróżnikami, piknik na Rynku i wspólny rajd rowerowy.
Festiwal rowerowy zrodzony został z potrzeby środowiska rowerowego Ostrowca Świętokrzyskiego. Pasjonaci dwóch kółek w ten sposób chcą opowiadać o kulturze cyklistów i o znaczeniu, jakie pełni rower w rozwoju i kulturze współczesnych miast. Tym samym chcą promować zdrowy styl życia, jaki umożliwia jazda na dwóch kółkach.
W piątek miłośnicy dwóch kółek w Galerii Fotografii mieli okazję obejrzeć trzy filmy podróżnicze. Motywem przewodnim oczywiście było pokazanie pięknych zakątków z perspektywy roweru. W sobotę Stowarzyszenie Ostrower zaprosiło na piknik na Rynku.
- Gościmy Rafała Buczka; to podróżnik bardzo dobrze znany w świecie rowerowym, który zjechał ponad 30 krajów. Opowie między innymi o swojej samotnej wyprawie na Islandię. Mamy również zaprzyjaźnione Towarzystwo Retrocyklistów z Lublina. Zaprezentują stare, przedwojenne rowery, a uzupełnieniem klimatu lat 20. i 30. są stroje z epoki- wymienia Kamil Stelmasik, jeden ze współorganizatorów festiwalu.
Mieszkańcy Ostrowca, którzy zawitali na Rynek, mogli wysłuchać ciekawych porad Sebastiana Maniewskiego, wyregulować czy nasmarować rower przed sezonem. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych konkursów z nagrodami, można też było przejechać się rykszą, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem. 
Finałem wydarzenia był rodzinny rajd, promujący jazdę na rowerze jako codzienny środek transportu dla każdego. Uczestnicy w eskorcie policji i straży miejskiej wystartowali z Rynku i po przejechaniu 17 kilometrów dotarli na Gutwin. Tam zostało zorganizowane wspólne ognisko.
Podczas festiwalu OstrowerFest 2018 zainaugurowana została kampania społeczna #odpalrower.
Stowarzyszenie Ostrower na zorganizowanie festiwalu dostało wsparcie ze środków gminy Ostrowiec.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.