przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowieckie MPK wyróżnione
16-05-2018, 20:00:06 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 123 czytań · Drukuj
Ostrowieckie MPK wyróżnione

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowu Świętokrzyskim było gospodarzem konferencji, poświęconej komunikacji wewnątrz w firmach transportu publicznego. Do Ostrowca zjechali przedstawiciele kilkunastu przewoźników z kraju oraz członkowie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.
MPK od początku istnienia należy do Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, jednak dopiero po 12 latach jej przedstawiciele przyjechali na obrady właśnie do Ostrowca Św.
Podczas spotkania dr. Eleonora Kuczmera- Ludwiczyńska z SGH poprowadziła warsztaty na temat komunikacji w firmach transportu publicznego. Ale rozmawiano również o problemie, jakim jest brak kierowców w przedsiębiorstwach komunikacji. Ostrowiecka spółka może się pochwalić, że nie szuka pracowników, a chętnych kierowców do podjęcia zatrudnienia nie brakuje. 
- Pieniądze nie są aż takie duże, tak jak w innych spółkach, ale myślę, że pracownicy zwracają uwagę na inne uzgodnienia. Sto procent jest zatrudnionych na umowę o pracę. System wynagradzania jest tak skonstruowany, że każdy pracownik wie, w jakim okresie dojdzie do jakiejś stawki. Również wszystkie przepisy związane z kodeksem pracy, BHP, szkolenia, spółka pokrywa. Patrząc na rynek transportowy powiatu ostrowieckiego, to myślę, że jesteśmy jedną z lepszych spółek- podsumował Jarosław Kateusz, prezes MPK w Ostrowcu Świętokrzyskim. 
Zdaniem prezesa MPK to spore wyróżnienie dla spółki. Kondycję spółki na forum pochwalił również prezydent Jarosław Górczyński. Jego zdaniem zorganizowanie spotkania branżowego właśnie w naszym mieście, to potwierdzenie tezy, że pozycja i kondycja ostrowieckiego przewoźnika są bardzo dobre.
- Sytuacja w MPK jest stabilna. Porównując do lat poprzednich, należy podkreślić duży progres. Nie ma problemów z płynnością finansową. Dla nas najważniejszy jest zadowolony pasażer komunikacji miejskiej, stąd zabiegamy, aby wzmacniać MPK. Poprawiamy infrastrukturę przystanków, jesteśmy na etapie koncepcji przeniesienia bazy. Jednak sytuacja jest trudna, bo na przykład z ustawodawstwem jest sprawa skomplikowana. Weszła na nasz rynek mocna konkurencja- przyznał włodarz Ostrowca Św. 
- Komunikacja jest dobrze postrzegana przez radnych. Uwagi co do godzin kursowania czasami są na sesji. Staramy się reagować na bieżąco. W mojej ocenie nastąpiły spore zmiany. Autobusy miejskie są w jednakowych barwach, są rozpoznawalne. Powoli, ale sukcesywnie prowadzimy wymianę taboru, na bardziej komfortowy i przystosowany do osób niepełnosprawnych- dodał  Stanisław Choinka, dyrektor w MPK oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta w Ostrowcu Św.
Goście nie tylko rozmawiali o miejskich przedsiębiorstwach komunikacji, zwiedzili atrakcje Bałtowa i obejrzeli rezerwat "Krzemionki".
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.