przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Bibliotekarze świętowali
15-05-2018, 00:24:24 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 81 czytań · Drukuj
Bibliotekarze świętowali

W Ostrowcu Św. po raz kolejny uroczyście obchodzono Dzień Bibliotekarza. Z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także bibliotek szkolnych w dniu ich święta spotkali się prezydent Jarosław Górczyński i jego zastępczyni Marzena Dębniak. Były podziękowania, życzenia, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.
Przypadający na 8 maja Dzień Bibliotekarza, od 2004 r. daje początek Tygodniowi Bibliotek. To ogólnopolska akcja, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, mająca na celu promocję bibliotek i szeroko pojętego czytelnictwa, a także odsłonięcie kulis pracy bibliotekarza. W tym roku towarzyszy jej hasło "Dowolność czytania", które z jednej strony nawiązuje do rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z drugiej odnosi się do różnych form sięgania dziś po książkę. 
- Przez minione lata bibliotekarstwo bardzo się zmieniało. Obecnie biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie się gromadzi i udostępnia księgozbiór, to przede wszystkim nowoczesne, w pełni skomputeryzowane centrum informacji. Czytelnik staje się coraz bardziej wymagający i my musimy te wymagania spełniać, iść z duchem czasu, cały czas szkolić się i doskonalić - przyznaje Elżbieta Pomiankiewicz, dyrektor MBP w Ostrowcu Św.
Doceniając zaangażowanie ostrowieckich bibliotekarzy, władze miasta zorganizowały spotkanie w Biurze Wystaw Artystycznych, podczas którego podziękowano im za krzewienie kultury i rozbudzanie pasji do czytania. Obecni przyjęli serdeczne życzenia, otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i nagrody. Wysłuchali też uzdolnionego młodego pianisty Przemysława Religi - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w klasie fortepianu pani Karine Owsepian. 
- Wspólnie z wiceprezydent Marzeną Dębniak przykładamy dużą wagę do tego, jak funkcjonują podległe miastu instytucje. Nasza biblioteka jest dopieszczona i świadczy usługi na wysokim poziomie, czego dowodem są wskaźniki czytelnictwa. Mimo obserwowanych w całym kraju tendencji spadkowych, u nas są one na stałym poziomie, a w ostatnim czasie liczba czytelników nawet nieznacznie wzrosła. To zasługa bibliotekarzy, którzy dobrze wykonują swoje obowiązki - przyznał prezydent Jarosław Górczyński, podkreślając, że już wkrótce ostrowieckie bibliotekarstwo wkroczy w zupełnie inny wymiar. - Na naszych oczach powstaje Ostrowiecki Browar Kultury. Ważną jego częścią będzie jedna z najnowocześniejszych bibliotek w regionie. Jestem przekonany, że miejsce to w pełni zaspokoi oczekiwania i gusta najbardziej wymagających bibliofilii, ale też osób nastawionych na rozrywkę.
Aspiracją dyrektor Elżbiety Pomiankiewicz i jej zastępcy Pawła Górniaka jest, aby biblioteka w nowej siedzibie stała się tzw. "trzecim miejscem", gdzie będzie można nie tylko spotkać się z książką, ale i ze znajomymi, odpocząć i miło spędzić czas.
K.F.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.