przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sport, marzenia, sukces
26-04-2018, 23:59:50 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 79 czytań · Drukuj
Sport, marzenia, sukces

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprosiła gimnazjalistów oraz dzieci ze szkół podstawowych na Dzień Otwarty. Podczas spotkania odwiedzający mieli okazję nie tylko zapoznać się z szeroką i ciekawą ofertą edukacyjną, ale również podejrzeć treningi z kilku dyscyplin, w jakich trenują uczniowie SMS.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest jedyną w województwie świętokrzyskim placówką o takim charakterze. Można śmiało powiedzieć, że kształci przyszłych sportowców, czego dowodem są liczne sukcesy wychowanków na arenach krajowych i zagranicznych.
- Jako szkoła sportowa staramy się pogodzić proces dydaktyczny z uprawianiem sportu. Dostosowaliśmy plan lekcji do rozkładu treningów i cyklu zawodów, w których biorą udział nasi uczniowie. Dysponujemy internatem dla osób spoza Ostrowca Św., organizujemy dwa obozy sportowe w roku. Jeden zimowy na obiektach własnych, latem wyjeżdżamy, aby zapewnić lepsze przygotowanie do sezonu startowego- mówiła Anna Trojanowska, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 
O zaletach i korzyściach z nauki właśnie w tej szkole mówili również sami uczniowie, którzy zachęcali gości do wstąpienia w poczet SMS. A oferta przygotowana na kolejny rok szkolny jest rzeczywiście bogata.
- Prowadzimy nabór do klasy szóstej o profilu piłka ręczna chłopców, piłka siatkowa chłopców i dziewcząt, jednocześnie nabór uzupełniający do klasy siódmej i ósmej. Tutaj funkcjonują jeszcze dwie dyscypliny, a mianowicie pływanie i waterpolo. Natomiast profil klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego mistrzostwa sportowego  skierowany jest do młodzieży trenującej piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, pływanie, waterpolo i lekką atletykę- wylicza dyrektor SMS.
Sukcesy sportowe uczniów nie byłyby możliwe bez wsparcia merytorycznego ze strony związków sportowych. Zaznaczyć należy, że szkolenie sportowe prowadzone jest we współpracy z Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Szkoła nieodpłatnie korzysta z obiektów ostrowieckiego KSZO, gdzie wielu jej wychowanków gra w drużynach juniorskich. Szkoła Mistrzostwa Sportowego może się pochwalić również i tym, że w jej strukturach funkcjonuje Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej, Siatkarski Ośrodek Szkolny- jedyny w województwie na poziomie dziewcząt w liceum i jeden z trzech w województwie na poziomie dziewcząt w gimnazjum i szkole podstawowej. Jest jedną z czternastu szkół pływackich SMS pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego i jednym z trzech ośrodków w piłce wodnej.
- Jest to szkoła specyficzna. Oczekuje na wyjątkowego kandydata. To musi być ktoś, kto kocha sport. A naszą rolą jest umożliwić mu połączenie możliwości uprawiania wybranej dyscypliny z dydaktyką. Stąd zaproponowaliśmy, aby w czasie Dnia Otwartego młodzież obejrzała treningi z różnych dyscyplin- mówi Anna Trojanowska.
O tym, że uczniom SMS sport zupełnie nie przeszkadza w nauce, świadczą wyniki. Ponad połowa uczących się w szkole ma średnią 4,0, prawie jedna trzecia otrzymuje świadectwa z wyróżnieniem. Są i uczniowie ze średnią 6,0. Wielu z nich doskonale radzi sobie nie tylko na boiskach sportowych, ale i na różnych konkurach i olimpiadach, zdobywając najwyższe laury w kraju. W SMS młodzież rozwija pasje sportowe, również artystyczne, dydaktyczne, między innymi poprzez istniejące w szkole koła zainteresowań.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.