przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pierwsza taka pracownia LEGO w kraju
24-04-2018, 12:31:24 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 116 czytań · Drukuj
Pierwsza taka pracownia LEGO w kraju

Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu zostały docenione i wybrane przez firmę LEGO. To właśnie w tej placówce uruchomiono pierwsze w Polsce szkolne LEGO Education Innovation Studio.
Edukacyjna przygoda z  klockami LEGO w Niepublicznym Przedszkolu Smyk i Szkołach im. Stanisława Konarskiego rozpoczęła się trzy lata temu. Zaangażowanie placówki we wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań na wszystkich etapach kształcenia, jak również wyniki edukacyjne i nowoczesna infrastruktura zaowocowały zorganizowaniem właśnie w "Konarskim"  pierwszej w Polsce pracowni LEGO Education.
Dyrektor Kinga Wnuk przyznaje, że rozwiązania LEGO dla edukacji dają  nieograniczone możliwości pracy z dziećmi, sprawiają dużo radości, rozwijają kreatywność, uczą logicznego myślenia i poszukiwania rozwiązań. Kształtują  pracę w zespole, bowiem uczniowie, rozwiązując konkretne zadania, uczą się też od siebie, a nauczyciel ma przede wszystkim monitorować proces edukacji, a nie dawać gotowe rozwiązania.
- LEGO Education to nie tylko pomoce edukacyjne, to cała koncepcja nauczania, która opiera się na kształceniu praktycznym i ma na celu rozwijanie kluczowych kompetencji niezbędnych w XXI wieku- podkreśla dyrektor Kinga Wnuk.
- Linia LEGO Education została stworzona w Danii ponad 35 lat temu, na rynku polskim jest dostępna od 2001 roku. Dzisiaj na całym świecie stosowane są kompleksowe rozwiązania wspierające proces nauki na każdym poziomie; od przedszkola, po uczelnie wyższe i w każdej dziedzinie. W oparciu o klocki LEGO można uczyć zarówno przedmiotów ścisłych, jak i rozwijać kompetencje językowe. W całym procesie bardzo ważne są również szkolenia kadry, stąd powstanie LEIS-a wiąże się także ze szkoleniami w ramach Akademii LEGO Education, z których będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani - mówił podczas otwarcia w "Konarskim" Piotr Kurzyca, współwłaściciel firmy "Akces Edukacja". 
Uczyć przez zabawę i doświadczenie, szkolić kadrę, rozwijać kompetencje - takie zadania będzie miała pierwsza szkolna pracownia LEGO w Polsce. 
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.