przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Z pasją o pomaganiu
19-04-2018, 22:01:52 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 109 czytań · Drukuj
Z pasją o pomaganiu

W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jego bohaterką była jedna z ich szkolnych koleżanek - Marta Olechnowicz - która opowiedziała o swoich wyborach życiowych i pasji, jaką jest pomaganie bezdomnym i chorym.
- Do Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszamy ciekawe osobowości, które oddają się swoim pasjom, dzielą się swoją pozytywną energią, zarażają przebojowością,. Organizujemy także spotkania z naszymi inspirującymi absolwentami i słuchaczami, a taką osobą z całą pewnością jest pani Marta Olechnowicz - przyznaje Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU. - Do naszej placówki zapisała się, by lepiej spełniać się w wolontariacie. Kształci się na kwalifikacyjnych kursach w zawodzie fryzjer i opiekun medyczny. Ma niezwykły dar, wspaniale przebywa się w jej towarzystwie, jej optymizm udziela się innym. Myślę, że dla naszych słuchaczy, choć nie tylko, może być inspiracją, może motywować innych do autentycznej pomocy, a także do samorozwoju we wszystkich aspektach. To również sportsmenka z sukcesami.
Pani Marta porzuciła duże miasto i karierę dziennikarską, by oddać się - jak sama mówi - służbie. Od 13. roku życia działa w wolontariacie. Już jako nastolatka pomagała w hospicjum i nadal chce służyć potrzebującym. Widzi wiele nierozwiązanych jeszcze problemów osób bezdomnych. Uważa, że każdy może pomagać.
- Troszcząc się o osoby chore, bezdomne, robimy też wiele dobrego dla samych siebie. Przede wszystkim poprawiamy nasze bezpieczeństwo, ale też czujemy się bardziej potrzebni innym i wartościowi - twierdzi M. Olechowicz.
Pani Marta zapewnia, że każdy może pomagać, a na swoim przykładzie mówiła, jak pięknie dobra się mnoży i wraca ze zwiększoną mocą do tych, którzy je czynią.
- Nasi słuchacze dostarczają nam wielu powodów do dumy. Potrafią zrobić coś bezinteresownie dla innych. Mając tak wartościowych uczniów, sami czujemy się jeszcze bardziej zmotywowani, by doskonalić swój warsztat pracy - dodaje A. Pierścińska-Maruszewska.
Warto dodać, że placówka otwiera się na wiele ciekawych przedsięwzięć. Wielokrotnie w ramach treningu dla słuchaczy zaprasza różne grupy społeczne do skorzystania z usług fryzjerów, kosmetyczek, opiekunek medycznych, a florystyki dbają o dekoracje wielu uroczystości.
K.F.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.