przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pieniądze na profilaktykę, zdrowie i sport
17-04-2018, 23:24:38 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 99 czytań · Drukuj
Pieniądze na profilaktykę, zdrowie i sport

Znane są już organizacje, do których trafi wsparcie z Urzędu Miasta na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ochrony i promocji zdrowia oraz pomocy społecznej. Na te działania w bieżącym roku będzie wydatkowane 127 tysięcy złotych.
Inicjatywy z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego realizowane będą przez Stowarzyszenie Kulturotwórczego Nie Z Tej Bajki, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. Mieczysława Radwana oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych. Na ich realizację podmioty dostały do podziału 37 tysięcy złotych. Jedną z imprez ma być "Festiwal Twórczości Senioralnej".
Kolejne 70 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na ochronę i promocję zdrowia, w ramach której zrealizowane zostaną projekty profilaktyczne. Zadania poprowadzone zostaną przez: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków- Oddział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "SARON", Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza, Stowarzyszenie "Ostrowiecki Klub Amazonka", Polski Związek Niewidomych- Koło Terenowe PZN w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Stowarzyszenia, które dostaną wsparcie, podejmą się zorganizowania kampanii informacyjno- edukacyjnej w zakresie profilaktyki nowotworowej, będą bezpłatne badania w kierunku wykrywania nowotworów, a także zajęcia rehabilitacyjne, psychologiczne dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.
Pulę z budżetu miasta dostanie również Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kwota 20 tysięcy złotych ma zostać wykorzystana na realizację zadania pod nazwą: "Punkt poradnictwa specjalistycznego wsparciem dla osób, rodzin w trudnej sytuacji życiowej".
- Cieszę się, że możemy wykorzystać potencjał ludzki, który tkwi w ostrowieckich organizacjach pozarządowych do realizacji zadań adresowanych do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Gotówka przekazana stowarzyszeniom na realizację zadań to jedna z najbardziej trafnych inwestycji. Każdorazowo zostaje ona celowo i prawidłowo wydatkowana, i dokładnie rozliczona, a co najważniejsze - z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta- skwitował prezydent Jarosław Górczyński.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.