przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
W Browarze praca wre
10-04-2018, 00:06:37 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 101 czytań · Drukuj
W Browarze praca wreBudowa Ostrowieckiego Browaru Kultury, jednej z największych inwestycji miejskich ostatnich lat, zakończy się jeszcze w tym roku.
Nowe siedziby będą w nim miały Miejskiego Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych, ale również inne mniejsze instytucje i stowarzyszenia kulturowe działające w Ostrowcu Świętokrzyskim. Musimy pamiętać, że Ostrowiecki Browar Kultury to nie tylko sale wystawiennicze, to będzie miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje pasje, a rodzice i dziadkowie znajdą chwile relaksu.
Dla miasta to najważniejsza inwestycja ze względu na skalę, zakres i koszty.
Mieszkańcy mogą obserwować szybkie tempo, w jakim zmienia się z zewnątrz dawny Browar Rodziny Saskich. Strasząca wizualnie i grożąca zawaleniem część od strony ulicy Siennieńskiej prezentuje się nie do poznania. Obecnie wykonawca prowadzi równolegle prace na całym obiekcie. W większości budynków wykonano już niezbędne rozbiórki konstrukcyjne, izolacje i wzmocnienie ścian oraz stropów, dokonano iniekcji przeciwwilgociowych. Częściowo zamontowane jest nowe pokrycie dachowe, przeprowadzona została również renowacja cegły na kominie. Ponadto wykonano już część podłóg, a także instalacji elektrycznej i wodociągowo- kanalizacyjnej oraz częściowo zamontowano stolarkę okienną. Trwają też prace przy zagospodarowaniu terenu wokół.
- Zrobimy wszystko, żeby te obiekty tętniły życiem. Wierzę, że inwestycje w kulturę naprawdę się opłacają. To kapitał, który ma być silnym impulsem stymulującym aktywność i kreatywność mieszkańców. Stąd Ostrowiecki Browar Kultury jest najważniejszą inwestycją ostatnich lat. Ma to być miejsce, w którym ostrowczanie znajdą sprzyjające warunki do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Liczymy, że to tutaj swoje pierwsze kroki na artystycznej niwie będą stawiać przyszli artyści różnych dziedzin- mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Ostrowiecki Browar Kultury powstaje dzięki dofinasowaniu ze środków unijnych. Gmina otrzymała na ten cel 17 milionów złotych z RPO.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.