przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szukają sposobu na pijaków
19-03-2018, 20:03:48 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 112 czytań · Drukuj
Szukają sposobu na pijakówCzy nowe zapisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości ukrócą picie alkoholu na placu zabaw na osiedlu Ogrody? A może pijący przestraszą się kamer monitoringu miejskiego, o zamontowanie których walczą Rady Osiedla Ogrody i Złota Jesień oraz lokalni radni?
Powraca problem z osobami spożywającymi alkohol na placu zabaw na osiedlu Ogrody. Zlikwidowana kilka lat temu altanka, na prośbę mieszkańców okolicznych bloków, w żaden sposób nie rozwiązała tematu. Mieszkańcy na zeszłotygodniowym zebraniu Rady Osiedla Ogrody ponownie wrócili do picia na placu zabawa.
- W dzień bawią się dzieci, a wieczorami i nocą odbywają się tam libacje alkoholowe. Rano kosze i trawniki zarzucone są pustymi butelkami i plastikowymi kubkami. To jest okropne. Tyle razy zgłaszaliśmy ten problem i nic się nie da z tym zrobić. Za chwilę będzie ciepło i znowu na ławce zasiądą pijący alkohol. Niektórzy nie robią sobie nic z obecności bawiących się dzieci, piją, a potem śpią na ławkach- mówili mieszkańcy.
Padła nawet propozycja, by doprowadzić do ograniczenia liczby sklepów z nocną sprzedażą alkoholu, znajdujących się w pobliskim sąsiedztwie placu.
Dyskusji przysłuchiwała się wiceprezydent Marena Dębniak, która poinformowała, że od marca obowiązuje znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z jej zapisami gmina będzie mogła ograniczyć sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych, to jest od 22 do 6. Sprzedaż alkoholu może zostać ograniczona także w miejscach, gdzie występuje duża koncentracja sklepów alkoholowych.
- Rada Miejska będzie mogła wyznaczyć godziny otwarcia sklepów monopolowych czy zmniejszyć liczbę punktów, w których sprzedawany jest alkohol. Zbieramy opinie mieszkańców o tym, co się dzieje na osiedlach. Być może zostaną wprowadzone zmiany i uchwała obejmie część sklepów na terenie miasta, ale musimy mieć też na uwadze i to, aby nie doszło do powstania nielegalnych punktów sprzedających alkohol- mówiła wiceprezydent Marzena Dębniak.
Być może częściowo problem z nietrzeźwymi na placu zabaw rozwiąże monitoring. O zamontowanie kamer batalia Rady Osiedla oraz lokalnych radnych toczy się od kilku już lat. W tym roku również została podjęta kolejna próba i wspólnie z osiedlem Złota Jesień został złożony wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Teraz ruch po stronie mieszkańców.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.