przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Na Stawkach chcą badać powietrze
14-03-2018, 11:35:25 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 108 czytań · Drukuj
Na Stawkach chcą badać powietrzePodczas zebrania Rady Osiedla "Stawki" padła propozycja, by na terenie osiedla zamontować czujniki pomiaru zanieczyszczenia powietrza.
Na terenie Ostrowca zamontowanych jest sześć czujników mierzących stężenie pyłów PM10 i PM2,5, ale również wilgotność i temperaturę powietrza. Starostwo powiatowe, które jest inicjatorem akcji oraz zakupiło urządzenia, zleciło ich montaż w takich punktach miasta, gdzie jest blisko zabudowa domków jednorodzinnych. Na osiedlach mieszkaniowych takich czujników nie ma, choć one też są często pozbawione czystego powietrza.
- Na naszym osiedlu jest ogromny smog. Wokół jest dużo domów jednorodzinnych i szczególnie wieczorem nie ma czym oddychać. Czy są jakieś czujniki badające natężenie na osiedlu Sawki- pytała Maria Pochylska, uczestnicząca w zebraniu Rady Osiedla.
- Starostwo na terenie miasta zainstalowało sześć czujników, można wgrać sobie aplikację i wówczas dostępne są pomiary z wszystkich urządzeń. Ale rzeczywiście, na tym osiedlu jest luka. Przydałoby się, aby w rejonie dużych osiedli również zainstalować jeden czujnik- uznał Dariusz Kaszuba.
Obecna na spotkaniu prezes SM "Krzemionki" Barbara Przelazły powiedziała, że zarząd i rada nadzorcza mogą rozważyć taki pomysł, lecz adresatem pytania tak naprawdę jest prezydent.
- Nie mam wiedzy, czy w ogóle jeden czujnik jest zamontowany. Przekażemy to pytanie. Sam z ciekawości się dowiem- skwitował Jarosław Górczyński.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.