przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dyskutowali o segregacji
07-03-2018, 10:07:05 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 110 czytań · Drukuj
Dyskutowali o segregacjiCzęsto zmieniające się przepisy dotyczące zasad segregowania odpadów w gospodarstwach domowych, jak wynika z praktyki, stanowią niemały problem i wyzwanie dla sporej części mieszkańców miasta. Nieruchomości wielorodzinne, które zadeklarowały obowiązek segregacji odpadów na plastik, szkło, papier i odpady organiczne, stanowią zdecydowaną większość. W związku z tym odbierane śmieci powinny być dobrze posegregowane. Tak się jednak nie dzieje. Okazuje się, że pomimo deklaracji większość odpadów nie jest poddana segregacji.
Stanowi to problem tak dla firmy odbierającej śmieci, jak i zarządców nieruchomości. W związku z tym, aby poszukać rozwiązania problematycznej sytuacji, w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: wiceprezydent Marzena Dębniak, prezesi ostrowieckich spółdzielni mieszkaniowych, zastępca dyrektora ZUM, dyrektor firmy Remondis, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej.
Podczas spotkania szukano takich rozwiązań, które nie naruszałyby kieszeni mieszkańców miasta, a uświadamiały konieczność i zalety segregowania odpadów. Jednym z ciekawszych pomysłów było zatrudnienie tzw. presegregatorów. Byliby to pracownicy, których zadaniem byłoby wsparcie merytoryczne w temacie, jak prawidłowo segregować śmieci. Mogliby również dokonywać wstępnej segregacji jeszcze przed przyjazdem samochodu odbierającego odpady.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.