przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sięgają po pieniądze na monitoring
07-03-2018, 10:02:35 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 118 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiJednym z projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego jest monitoring osiedli Ogrody oraz Złotej Jesieni. Pomysłodawczynią wniosku jest radna Joanna Pikus, którą aktywnie wspierają radni powiatowi Małgorzata Bień oraz Łukasz Dybiec, a także Rada Osiedla Ogrody oraz Rada Osiedla Złota Jesień
Wielokrotnie w różnych gremiach dyskutowano na temat bezpieczeństwa na osiedlu Ogrody. Szczególnie zwracano uwagę na plac zabaw, znajdujący się w centralnym miejscu, gdzie w okresie letnim notorycznie w nocy odbywają się libacje alkoholowe. Na bawiące się dzieci czekają sterty pustych butelek po alkoholu, porozrzucane niedopałki papierosów. Zamontowanie kamer monitorujących teren ma zasadniczo wpłynąć na bezpieczeństwo.
- Bezpieczeństwo na terenie osiedla mieszkaniowego to jeden z kluczowych elementów, które wpływa na komfort życia mieszkańców. Instalacja kamer podłączonych do systemu miejskiego monitoringu w bardzo dużym stopniu zwiększa je. Przedmiotem projektu składanego w ramach budżetu obywatelskiego jest budowa nowoczesnego systemu obserwacji wizyjnej na terenie osiedli Ogrody i Złotej Jesieni, który umożliwi ciągłe sprawdzanie rejonów szczególnie zagrożonych bądź za takie uznanych, z jednoczesną możliwością rejestracji obrazu w sposób ciągły- wyjaśnia radna Joanna Pikus.
Łącznie przewidziano zainstalowanie 27 kamer w technologii IP CCTV. Kamery są wyposażone w oświetlacze umożliwiające obserwację w nocy.
- Zrobiono wstępną wizję rozmieszczenia kamer. W planie ujęto monitoring placów zabaw, parkingów, kamera nakierowana będzie także na ulicę dwupasmową znajdującą się koło kościoła Miłosierdzia Bożego- mówi Zbigniew Szelągiewicz, przewodniczący Rady Osiedla Złota Jesień.
- Dla nas wszystkich bardzo ważny jest głos mieszkańców. Jak tylko poprawią się warunki atmosferyczne, spotkamy się z mieszkańcami, aby wspólnie wybrać miejsca, które wg nich są niebezpieczne - dodaje z kolei Hanna Wasik, przewodnicząca Rady Osiedla Ogrody.
Drugi projekt, jaki wspólnie złożą dwie rady sąsiadujących ze sobą osiedli, zakłada zorganizowanie cyklu wydarzeń, których celem będzie integracja mieszkańców miasta oraz uatrakcyjnienie form spędzania wolnego czasu. Planuje się imprezy z okazji Dnia Dziecka, festyny na powitanie i zakończenie wakacji, dzień seniora, zabawę andrzejkową czy mikołajki.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.