przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Problem z lekarzami w szpitalu zażegnany
05-03-2018, 21:32:04 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 119 czytań · Drukuj
Problem z lekarzami w szpitalu zażegnanyGrupa lekarzy ze Szpitala Powiatowego w Ostrowcu, która wypowiedziała klauzule opt-aut, doszła do porozumienia ze starostą oraz dyrekcją. W ubiegłym tygodniu nastąpiło podpisanie dokumentu, na mocy którego medycy dostaną dodatkowe wynagrodzenie.
Lekarze, którzy w listopadzie ubiegłego roku wypowiedzieli zgody na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo, zawiesili swój protest. To efekt porozumienia wynegocjowanego przez starostę Zbigniewa Dudę, dyrekcję szpitala i lekarzy.
- Czas dyskusji, jaki mamy za sobą, nauczył nas zrozumienia dla argumentów drugiej strony. Dzięki trudnym czasami rozmowom zyskaliśmy lepszy obraz szpitala. Lekarze natomiast mają spojrzenie na możliwości finansowe zarówno szpitala, jak i powiatu- podkreślił starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.
W poniedziałek strony podpisały porozumienie, które gwarantuje im dodatki do pensji zasadniczej oraz wynagrodzenia za godzinę dyżuru. Dokument ma obowiązywać do końca czerwca.
- Porozumienie składa się z dwóch części. Jedna obowiązuje od 1 lutego, zaś druga od 1 marca. Konieczne okazało się naniesienie poprawek, ale miały one charakter techniczny. Dla mnie ważne jest, że spotkaliśmy się w połowie drogi. O stawkach mówić nie będę, ponieważ byłoby to pogwałcenie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych- wyjaśnił Dariusz Kopania, dyrektor do spraw medycznych ostrowieckiego szpitala.
Pierwotnie lekarze domagali się podwyżki pensji zasadniczej do 10 tysięcy złotych brutto, później kwotę tę obniżyli do 8 tysięcy złotych. Szpital proponował im 6,5 tysiąca złotych, co jednak protestujących nie satysfakcjonowało. Jaką konkretnie podwyżkę dostało 24 medyków, nikt nie chciał zdradzić. Wiadomo jedynie, że realizacja porozumienia ma kosztować dodatkowo do 70 tysięcy złotych miesięcznie.
- Porozumienie jest efektem pewnego kompromisu, obie strony poszły na ustępstwa- stwierdził Piotr Karbowniczek, jeden z protestujących lekarzy.- Gdybyśmy mieli traktować je jako długoterminowe, to na pewno nie byłoby niesatysfakcjonujące. Dlatego ma charakter tymczasowy, wszyscy czekamy na konkretne regulacje ministerstwa zdrowia. Na pewno odczuwamy ulgę. Mamy poczucie, że to dotyczy także naszych pacjentów i osób, które szukają pomocy lekarskiej w szpitalu. Podpisując dzisiaj ten dokument, umawiamy się na kontynuację rozmów i ustalenia długoterminowe, kiedy tylko minister zdrowia zrealizuje swoje obietnice.
Podpisana ugoda ma obowiązywać do połowy roku, bowiem wówczas mają obowiązywać regulacje zaproponowane przez resort zdrowia.
Lekarze poinformowali, że wracają do pracy i obsada dyżurów na wszystkich oddziałach już będzie odbywała się bez przeszkód.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.