przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nie chcą kaloryferów na prąd
05-03-2018, 21:08:26 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 106 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiBlok na 3a na osiedlu Patronackim jest w zarządzie Zakładu Usług Miejskich. Ten komunalny budynek w całości ogrzewany jest przez prąd. Mieszkańcy od wielu już lat domagają się, aby ich mieszkania zostały podłączone do sieci miejskiej. Ich zdaniem taki sposób dostarczania ciepła, jaki funkcjonuje obecnie, jest i bardzo drogi, i nie zdaje egzaminu.
- Ponosimy duże koszty, a ciepła nie ma. Jak grzejemy mieszkanie, to i tak jest zimno, bo nie są ogrzewane ani piwnice, ani klatki. Przede wszystkim jeśli blok nie jest ogrzewany, niszczeje. Są osoby, które w ogóle nie grzeją, bo ich na to po prostu nie stać. Mieszkania są w fatalnym stanie. Zagrzybiane. To już trwa od wielu lat. Nie da się żyć- żalili się mieszkańcy podczas zebrania Rady Osiedla "Złota Jesień".
Mieszkańcy na spotkanie przynieśli zdjęcia, na których widać, w jakim stanie są puste mieszkania. Przekonywali, że w tych zamieszkałych ciepło jest tylko przez kilka godzin. Przy temperaturach ujemnych dogrzanie ścian jest bardzo trudne. Połowa lokatorów nie płaci czynszu, bo ludzie wolą w sezonie jesienno- zimowym zagrzać mieszkanie.
Podczas zebrania prezydent Jarosław Górczyński zaproponował, aby zainteresowani podłączyli się do miejskiej sieci grzewczej. Teoretycznie jest to możliwe, o czym zapewnił prezes spółki MEC, ale mieszkania są komunalne i trudno spodziewać się, aby mieszkańcy chcieli ponosić aż takie nakłady nie we własnym lokum.
- Mamy przyłącze zrobione do budynku Polna 3a. Jesteśmy w stanie wybudować węzeł na swój koszt, tylko mieszkańcy muszą zrobić ewentualnie instalację. My jako spółka nie możemy wejść do nieswojego budynku. Być może mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy, jaką gmina oferuje w zakresie przyłączania do miejskiej sieci. W tym momencie trudno powiedzieć jednoznacznie. Poza tym nie wiadomo, czy jest projekt techniczny budynku, jeśli nie trzeba zrobić inwentaryzację, a kto za to zapłaci- wyjaśniał Dariusz Wojtas, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej.
Na czwartek zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli mieszkańców z władzami Zakładu Usług Miejskich, do którego grupa lokatorów złożyła petycję.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.