przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wkrótce nowe miejsca parkingowe
19-02-2018, 21:36:25 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 138 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiStarostwo Powiatowe planuje jak najszybciej rozwiązać problem braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych przy szpitalu. Docelowo powstanie nowy parking, ale wcześniej zostanie wygospodarowanych kilkadziesiąt miejsc na terenie należącym do lecznicy.
O konieczności budowy dodatkowych miejsc dla samochodów przy ostrowieckiej lecznicy, mówiło się wielokrotnie. Odwiedzający najbliższych w szpitalu mają ogromne problemy ze znalezieniem wolnego miejsca. Jakiś czas temu pojawiła się koncepcja, aby gmina Ostrowiec przekazała teren koło szpitala właśnie pod parking. Pomysł ten nadal jest aktualny, ale jak podkreśla starosta Zbigniew Duda, jego realizacja potrwa, a potrzeba jest bardzo pilna.
- Tak się składa, że jak zwykle w ostatnim czasie musimy rozwiązać skutecznie kolejny problem związany z naszą lecznicą. Całe szczęście, że wcześniej przygotowaliśmy również rozwiązania wariantowe. Dzięki nim mogliśmy dokonać wyboru wariantu opartego o uporządkowanie i racjonalne zagospodarowanie terenu należącego do szpitala- mówi Zbigniew Duda.
Rozwiązanie, jakie proponuje starostwo, ma być dużo prostsze i przede wszystkim szybsze w realizacji, niż budowa parkingu.
- Mieszkańcy odwiedzający chorych i pracownicy szpitala będą mieli wydzielone i oznaczone dodatkowe 23 miejsca parkingowe na terenie położonym za szlabanem - po lewej stronie wjazdu. Przygotowano również drugi wariant rezerwowy, gdyby okazało się, że potrzeby w tym zakresie są jeszcze większe. To rozwiązanie nie będzie kolidowało również z budową nowego SOR- podkreśla starosta Zbigniew Duda.
Niezależnie od tych działań starostwo czeka na podział działki należącej do gminy Ostrowiec, położonej przed wejściem głównym do szpitala. Nastąpi to prawdopodobnie na początku trzeciego kwartału i dopiero wówczas będzie można przystąpić do budowy kolejnych miejsc dla aut oraz wytyczyć postój dla taksówek. Zarząd Powiatu wyraził również zgodę na przejęcie działki leśnej o powierzchni 5,5 ha, położonej również naprzeciw wejścia głównego, za parkingiem.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.