przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gazownicy znów w Ostrowcu
13-02-2018, 16:37:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 136 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiZarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podjęła decyzję, aby ponownie w Ostrowcu uruchomić placówkę. Gazownicy do miasta wrócą w połowie przyszłego roku.
W 2013 roku została zlikwidowana placówka gazownicza w Ostrowcu. Wielokrotnie na różnych gremiach podnoszono, że konieczne jest, aby ponownie uruchomiono w naszym mieście zakład gazowniczy. Wydaje się, że jest to już przesądzone, bowiem zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podjął taką decyzję. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji poseł Andrzej Kryj i dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosław Słoniewski.
- Jak robiliśmy analizę do rekomendacji powstania placówki, wzięliśmy pod uwagę bardzo istotną rzecz. Ostrowiec to drugie pod względem wielkości miasto w województwie świętokrzyskim. I tutaj obecność służb gazowniczych w razie sytuacji kryzysowej powinna być na miejscu. To jest bardzo ważne, by obsługa sieci była odpowiednia - zaznaczył dyrektor Radosław Słoniewski.
Placówka w Ostrowcu będzie obsługiwała sieć gazową o długości 560 kilometrów oraz 9 tysięcy sztuk przyłączy.
- Problem zlikwidowania ówczesnego rejonu dystrybucji gazu spotkał się z bardzo negatywnymi rekcjami mieszkańców naszego miasta. Ośrodek, w którym znajdują się poważne, przemysłowe odbiory gazu, został pozbawiony placówki. Jego obecność miała wpływ na komfort mieszkańców, ale i bezpieczeństwo. Cieszę się, że moje starania znalazły zrozumienie w zarządzie spółki. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, dla lokalnych firm i dla pracowników, którzy dojeżdżają z Ostrowca do pracy w Starachowicach- podkreślił poseł Andrzej Kryj.
Dyrektor Słoniewski przyznał, że ponowne uruchomienie gazowni jest jak najbardziej zasadne, a spółka chce zainwestować w Ostrowcu.
- Mamy działki przy ulicy Kilińskiego i chcemy się tam wybudować. Zakładam, że w drugiej połowie 2019 roku zakład już będzie funkcjonować w Ostrowcu- dodał R. Słoniewski.
Kontakt z Polską Spółką Gazownictwa w Ostrowcu dla mieszkańców oznacza, że zakończą się wyjazdy do Starachowic, gdzie trzeba było w tamtejszej gazowni chociażby złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia. To będzie można na miejscu załatwić i uzyskać informacje, w jakim terminie można się przyłączyć do sieci.
Po zamknięciu gazowni w Ostrowcu 22 osoby dojeżdżają do Starachowic do pracy. Prawdopodobnie około 10 osób w pierwszej kolejności zostanie przywróconych. Będą to służby eksploatacyjne, dwuzmianowe.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.