przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Jakie losy pomnika Krzyża Grunwaldu
07-01-2018, 20:36:06 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 190 czytań · Drukuj
Jakie losy pomnika Krzyża GrunwalduPrzewodnicząca Rady Miasta zaproponowała, aby mieszkańcy Ostrowca wypowiedzieli się, jakie mają zdanie na temat demontażu pomnika Krzyża Grunwaldu, stojącego przy alei 3 Maja.
W październiku ubiegłego roku rozszerzony został zakres działania ustawy dekomunizacyjnej. Poza zmianami patronów, którzy kojarzą się z ustrojem komunistycznym, samorządy musiały się pochylić się nad nowymi nazwami dla osiedli oraz wziąć pod "lupę" pomniki z czasów komunizmu.
Na terenie Ostrowca jest pomnik, który jak żaden inny jest utożsamiany z minionym ustrojem. Mowa o pomniku Krzyża Grunwaldu, który stoi przy alei 3 Maja.
Na pomniku widnieje napis "Polska Rzeczypospolita Ludowa w uznaniu dla rewolucyjnych walk klasy robotniczej Ostrowca Świętokrzyskiego o wyzwolenie narodowe i społeczne, za udział całego społeczeństwa w walce z hitlerowskim najeźdźcą i wkład w budownictwo socjalistyczne Polski Ludowej".
- Uważam, że jest to jednak duży kawałek historii i wielkie odznaczenie miasta za to, że mieszkańcy czynnie uczestniczyli w wojnie, ponosili ofiary. Dlatego wnioskuję, by przeprowadzić sondaż wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, czy chcemy zniszczyć ten kawałek historii, bardzo ważny w życiu społecznym. Może ten sondaż pozwoli zespołowi, który ewentualnie będzie proponował jakieś rozwiązania w tym temacie panu prezydentowi, mieć orientację, czego chcą nasi mieszkańcy. Osobiście uważam, że to jest bardzo ważna historia i nad historią należy się pochylać- stwierdziła przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.