przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Certyfikaty rozdane
28-11-2017, 20:14:19 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 120 czytań · Drukuj
Certyfikaty rozdanePonad 150 trzecioklasistów z ostrowieckich gimnazjów odebrało w ubiegłą sobotę w sali widowiskowej kina "Etiuda" certyfikaty z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, potwierdzające ich umiejętności lingwistyczne. Udział w egzaminach certyfikowanych młodzieży już po raz drugi sfinansowała gmina Ostrowiec, która jest prekursorem tego typu inicjatywy wśród samorządów w całej Polsce.
W maju, z inicjatywy władz miasta, ostrowieccy gimnazjaliści otrzymali szansę przystąpienia do międzynarodowych egzaminów językowych z języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego na poziomie od A1 do B2. Sobotnia uroczystość, z udziałem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, przedstawicieli Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM - naczelnika Jana Bernarda Malinowskiego, Moniki Widerskiej-Irek i Marty Wesołowskiej-Dobrowolskiej - radnego Mariusz Łaty, reprezentantów ośrodków egzaminacyjnych, dyrekcji i nauczycieli szkół gimnazjalnych, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców, była podsumowaniem tego przedsięwzięcia. W wyjątkowej atmosferze 152 gimnazjalistów odebrało certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności lingwistyczne i uprawniające m.in. do zwolnienia z lektoratów językowych na wielu prestiżowych uczelniach czy licencjackich egzaminów, a przede wszystkim wysoko premiowane u przyszłych pracodawców. Wraz z cennymi dokumentami młodzież przyjęła słowa uznania od prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który nie krył podziwu dla umiejętności uczniów i wkładu włożonego przez nauczycieli w odpowiednie przygotowanie do egzaminów.
- Znajomość języka obcego daje nieograniczone możliwości, otwiera wiele nowych drzwi i nasi gimnazjaliści już mają do tego klucz. To kolejny dowód, że mamy bardzo zdolną młodzież, w którą warto inwestować - stwierdził J. Górczyński.
Z kolei władzom miasta tak cennej i nowatorskiej w skali kraju inicjatywy gratulowali przedstawiciele ośrodków egzaminacyjnych.
- To wyjątkowe przedsięwzięcie edukacyjne i póki co jedyne w całej Polsce. Nie ma drugiej gminy, która sfinansowałaby takie egzaminy - podkreślała Maria Kukla-Dąda, przekazując podziękowania od całego zarządu Cambridge English Exam.
Uroczystości towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu podopiecznych Ewy Goworowskiej.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.