przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kiedy ktoś się nami zainteresuje - Osadowa 16 pod lupą
28-02-2011, 19:20:22 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1574 czytań · Drukuj
Kiedy ktoś się nami zainteresuje - Osadowa 16 pod lupąPożar łazienki w budynku przy ul. Osadowej 16 w Ostrowcu unaocznił, w jak złych warunkach mieszkają tam ludzie. Zdaniem administracji blok nie może być wyremontowany, bo nie wszyscy lokatorzy płacą czynsz.


Od wielu lat mieszkańcy bloku przy ul. Osadowej 16 domagają się remontu bloku, w którym mieszkają. Budynek od dłuższego czasu jest zaniedbany i straszy wszystkich swoim wyglądem. Dach i ściany przeciekają, mieszkania regularnie są zalewane.
- Odkąd pamiętam, w naszych mieszkaniach leje się woda. Zgłaszamy to regularnie w OTBS-ie, jednak nie przynosi to rezultatów. Dach wymaga remontu. Co z tego, że odmalujemy sobie mieszkania, jak przy pierwszym większym deszczu czy topniejącym śniegu nasze mieszkania są zalewane - mówi pani Justyna, lokatorka z Osadowej 16.

W domu przy ul. Osadowej 16 mieszka 14 rodzin (31 osób). W rozmowie z „Wiadomościami Świętokrzyskimi” lokatorzy nie kryli rozgoryczenia stanem budynku, w którym przyszło im mieszkać. Nikt nie traktuje ich poważnie, a jedynym argumentem administratora, aby nie remontować budynku, jest fakt, że część lokatorów jest zadłużona.

- Spółdzielnia umie tylko podnosić czynsz, a nic w zamian nam nie oferuje. O każdą nawet doraźną naprawę musimy się prosić. Ściana po jednej stronie budynku jest pęknięta, nikt jej nie naprawił, podobnie jak dachu, bo i po co. Nikt się tutaj nami nie interesuje. Nie ma z kim porozmawiać. Prosiliśmy wiele razy o remonty, urzędnicy mają nas gdzieś - krzyczą mieszkańcy.

- Za grudzień 2010 roku zadłużenie budynku na ul. Osadowej 16 wynosiło ponad 59 tysięcy, ale powoli maleje - powiedział B. Biegański, prezes OTBS w Ostrowcu. Niestety część mieszkańców nie płaci za czynsz, dlatego nie planujemy żadnych remontów. Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców, którzy regularnie płacą za czynsz i domagają się remontu. Jest to dla nas wielki ból, ale nic w tej sprawie nie możemy zrobić, gdyż blok jest zadłużony - dodał prezes OTBS-u.
Blok przy ul. Osadowej 16 początkowo miał być schronieniem dla matek z dziećmi.
- Mieszkam tu od samego początku i mogę powiedzieć, że nas oszukano. Sprowadzając się tu, wpłacałam za mieszkanie kaucję, a co dostałam w zamian? Blok nie jest remontowany, mamy grzyb w mieszkaniach. Wszystkie dzieci regularnie chorują. Moje są ciężko chore. Syn leczony jest na nowotwór, córkę czeka operacja serca. Wszystkie moje prośby o inny lokal spełzły na niczym - dodała pani Justyna.
Po jesiennym pożarze na ul. Osadowej odmalowano tylko połowę korytarza, bezpośrednio w sąsiedztwie łazienki, która się paliła. Drugiej połowy już nie umalowano. Odpadający tynk z elewacji, nieszczelne okna, woda w piwnicy przy większym deszczu, grzyb na ścianach - to tylko część problemów mieszkańców Osadowej 16.

- Obiecano nam zabezpieczyć budynek na jesień i zimę, i nic nie zostało wykonane. W OTBS-ie usłyszałam, że grzyb jest dlatego, bo piorę w mieszkaniu. Potrafią ściągać czynsz, a nic się nie robi- stwierdza pani Krystyna.
W tym roku mieszkańcy zasobów socjalnych nie mogą liczyć na generalne remonty budynków.

- Generalne remonty budynków mieszkalnych nie są przewidziane w tym roku. Realizowane będą natomiast remonty bieżące, wynikające z utrzymania budynków - poinformowała Anna Niedbała z Zespołu Prasowo-Informacyjnego Urzędu Miasta.
K. Tomala, Fuksja
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.