przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ulica Polna dumą starostwa
24-10-2017, 07:50:01 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 275 czytań · Drukuj
Ulica Polna dumą starostwaZakończyła się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Polnej w Ostrowcu. W ubiegły piątek uroczyście oddano do użytku nowoczesną arterię miasta.
Remont niespełna półkilometrowego odcinka ulicy Polnej od skrzyżowania z ulicą Iłżecką do skrzyżowania z ulicą Radwana ruszył w maju. Wraz z nim drogowcy z MPRD wybudowali nowe skrzyżowanie ulicy Polnej i Siennieńskiej z sygnalizacją świetlną. Inwestycja drogowa kosztowała około 2,7 mln zł. Powiat ostrowiecki na zadanie uzyskał dotację w wysokości 50 procent z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
W piątek przebudowana ulica została uroczyście oddana do użytku. Starosta Zbigniew Duda, który nie krył zadowolenia z tego powodu, zaznaczył, że to już kolejna ulica powiatowa w Ostrowcu, zmodernizowana w ostatnich latach. Przypomniał o odcinku alei Jana Pawła II, fragmencie ulicy Polnej oraz ulicy Chrzanowskiego.
- Dobre działanie władz powiatu, pracowników Wydziału Dróg, ale również wykonawcy, który zdążył na czas z przebudową, sprawiło, że możemy zobaczyć w pełni europejską ulicę w Ostrowcu. Tak jak obiecywaliśmy, że będziemy chcieli, aby Polna była reprezentacyjną ulicą, tak też się stało. To jest moment, kiedy można powiedzieć, że kiedy się chce, ma się dobre plany i dobrych ludzi do współpracy, można osiągnąć wiele- stwierdził ostrowiecki starosta, ale jednocześnie zaznaczył, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie fundusze, jakie powiat dostaje, w tym na infrastrukturę drogową.
- Cieszy nas fakt, że parlamentarzyści ostrowieccy ściśle z nami współpracują. Przypomnę, że połowę pieniędzy dostaliśmy z ministerstwa- dodał starosta.
OstrowiecNews
- Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę ze starostwem reprezentowanym przez starostę Zbigniewa Dudę i wicestarostę Eligiusza Micha z nami parlamentarzystami. Dzięki temu, że w budżecie powiatu mogą się znaleźć wcale niemałe środki, to łatwiej dołożyć z budżetu państwa pozostałe kwoty. Dla nas użytkowników komfort jazdy po tej ulicy jest niesamowity, zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych- przyznał poseł Andrzej Kryj.
Ulica Polna w tej chwili wygląda bardzo reprezentacyjnie. Wymieniona została nawierzchnia wraz z krawężnikami, bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawiły obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słoneczne oraz dwie zatoki autobusowe. Każdy pas drogi ma po 3,5 metra szerokości. Dotychczasowy postój taksówek został przeniesiony spod Lidla na plac znajdujący się na wysokości obecnego gimnazjum.
Jest zamontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Polnej z Siennieńską, gdyż włączanie się do ruchu, zwłaszcza spod podporządkowanej ulicy Siennieńskiej od strony osiedla Słoneczne, było w tym miejscu czasami wręcz niemożliwe.
Konieczna jest jeszcze przebudowa fragmentu skrzyżowania z ulicą Radwana, ale to jest już zadanie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.