przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Podatek od nieruchomości bez zmian
24-10-2017, 07:49:15 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 213 czytań · Drukuj
Podatek od nieruchomości bez zmianDobre informacje dla ostrowczan oraz lokalnych przedsiębiorców. Gmina planuje w 2018 roku zamrozić stawki podatku od nieruchomości.
- Po głębokiej analizie budżetu miasta, który jest krojony na miarę naszych potrzeb i możliwości, a także po konsultacjach zarówno, z prowadzącą od lat wzorowo finanse gminy Ostrowiec skarbnik Elżbietą Pichór oraz wspierającą nasze działania przewodniczącą Rady Miasta Ireną Rendudą-Dudek, a także z przedstawicielami ostrowieckich przedsiębiorców podjąłem już po raz trzeci decyzję o niepodnoszeniu stawek podatku od nieruchomości. Biorąc pod uwagę argumenty ,,za" i ,,przeciw" oraz niepewność, jaką niesie nam przyszłość, uważam, że stabilność w prowadzeniu działalności gospodarczej jest najważniejsza. Naszym celem jest prowadzenie przyjaznej polityki podatkowej w sposób długofalowy, z korzystnym skutkiem dla rozwoju gospodarczego miasta. Dlatego podjąłem decyzję o pozostawieniu stawek podatku od nieruchomości na obecnym poziomie. Taką propozycję przedstawię radnym na sesji Rady Miasta Ostrowca- poinformował podczas piątkowej konferencji prezydent Jarosław Górczyński.
Obecna sytuacja i rozważne gospodarowanie finansami gminy Ostrowiec Świętokrzyski stawia nasze miasto w czołówce polskich gmin.
Prezydent podkreślił ważną rzecz w kontekście bezpieczeństwa finansowego gminy Ostrowiec Świętokrzyski:
- Nasze miasto nie żyje na kredyt. Nie zaciągamy kredytów konsumpcyjnych. Stąd między innymi wynika bezpieczeństwo finansowe gminy- stwierdził prezydent i dodał, że spłacenie na początku roku 7 mln zł raty kredytu, pozwoliło na zaoszczędzenie ponad 133 tys. zł.
Wpływy z podatków do budżetu gminy to ponad 50 mln zł. Gmina ma do spłacenia 29 mln zł kredytów, co w zestawieniu z przychodami daje niespełna 15-procentowe zadłużenie.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.