przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zimne kaloryfery w blokach "Hutnika"
02-10-2017, 20:37:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 198 czytań · Drukuj
Zimne kaloryfery w blokach "Hutnika"Kilka tysięcy mieszkańców osiedli Ogrody, Złota Jesień, Hutnicze i Ludwików ma nadal zimne kaloryfery. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik", bowiem ta jest winna MEC ponad 4 mln zł.
Zadłużenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" względem Miejskiej Energetyki Cieplnej sięga ponad 4 mln zł. Ma to ogromne znaczenie dla kilku tysięcy mieszkańców zasobów "Hutnika". Mimo że za oknem jesienna aura, kaloryfery w ich domach cięgle są zimne. Nie wiadomo też, kiedy popłynie do nich ciepło, bowiem MEC nie rozpoczął sezonu grzewczego dla SM "Hutnik".
Miejska Energetyka Cieplna wydała oświadczenie. Czytamy w nim, że zasady dostaw energii cieplnej dla zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" reguluje Ustawa prawo energetyczne oraz zawarta pomiędzy stronami umowa handlowa.
- Zgodnie z zapisami prawa w sytuacji wystąpienia zaległości płatniczych spółka ma prawo wstrzymać dostawę ciepła. Mając jednak na uwadze społeczny charakter, zarząd MEC przedstawił zarządowi SM "Hutnik" ograniczone do minimum warunki, po spłaceniu których MEC uruchomi niezwłocznie ogrzewanie w budynkach spółdzielni. W konsekwencji podanie ciepła dla mieszkańców jest w kompetencji zarządu spółdzielni- czytamy w piśmie podpisanym przez prezesów spółki MEC.
- Nie mamy takich pieniędzy, aby zapłacić spółce MEC. Liczymy na zrozumienie. W piątek przelaliśmy 100 tys. zł- wyjaśnia Marek Zborowski, prezes SM "Hutnik".
Ustaliliśmy, że warunkiem do rozpoczęcia sezonu grzewczego jest uregulowanie przez spółdzielnię minimum połowy zaległości. Po dokonaniu wpłaty ponad 2 mln zł, MEC natychmiast puści ciepło do kaloryferów, ale ciągłość grzania jest uzależniona od systematycznych wpłat.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.