przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wojewódzka przez miasto nadal w planach
26-09-2017, 20:03:11 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 177 czytań · Drukuj
Wojewódzka przez miasto nadal w planachPrezydent Jarosław Górczyński spotkał się z Damianem Urbanowskim, dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Panowie rozmawiali o rozbudowie drogi wojewódzkiej biegnącej przez Ostrowiec.
Rozmowy w ostrowieckim magistracie dotyczyły rozbudowy drogi wojewódzkiej od granic województwa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II, a także kolejnego odcinka, czyli ciągu ulic Radwana, Denkowska, Okólna, aleja 3 Maja wraz z nowym mostem na rzece Kamiennej.
Dyrektor Damian Urbanowski zapewnił, że pierwszy etap prac nad ulicą Bałtowską zakończony zostanie do końca czerwca 2018 roku. Tak, aby odcinek ten był w pełni przejezdny już najbliższe wakacje.
W przypadku ciągu ulic w mieście w tej chwili przygotowane jest około 70% dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu. W ramach porozumienia między gminą, powiatem i Urzędem Marszałkowskim koszt wykonania dokumentacji to wydatek starostwa i gminy.
Zdaniem drogowców dokumentacja jest skomplikowana i wymaga jeszcze opracowania części geodezyjnej koniecznej do złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Konieczny jest wykup działek na poszerzenie pasa drogowego.
Planowana inwestycja zakłada wykonanie dwujezdniowego odcinka ulicy Denkowskiej od skrzyżowania z Okólną i Słowackiego do skrzyżowania Radwana i aleją Jana Pawła II. Poza tym całkowicie przebudowany zostanie układ komunikacyjny na skrzyżowaniu Radwana i Denkowskiej. Natomiast na skrzyżowaniu alei 3 Maja z Kilińskiego powstaną nowa sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do skrętów.
Przetarg na dokończenie dokumentacji drugiego etapu przewidziany jest na przełom 2017/2018 roku.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.