przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Marszałek rozdał pieniądze na targowiska
18-09-2017, 20:07:22 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 156 czytań · Drukuj
Marszałek rozdał pieniądze na targowiskaPrzedstawiciele siedmiu gmin województwa świętokrzyskiego podpisali z marszałkiem Adamem Jarubasem umowy na rozbudowę lokalnych targowisk. Nie przypadkowo gospodarzem spotkania był Urząd Miasta w Ostrowcu, bowiem z puli 6 mln zł, niecały milion złotych należy już do gminy Ostrowiec.
Coraz więcej gmin modernizuje targowiska z myślą o lokalnych producentach. Nowe obiekty już niebawem powstaną w kolejnych świętokrzyskich gminach: Klimontów, Łopuszno, Nowa Słupia, Zawichost, Iwaniska, Skalbmierz i Ostrowiec Św. Przedstawiciele tych samorządów w ubiegłym tygodniu uroczyście podpisali w Ostrowcu umowy z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem.
Łączna wartość wsparcia z RPO dla siedmiu gmin to ponad 6 mln zł. Zakres rzeczowy prac obejmuje przebudowę 6 istniejących targowisk i budowę jednego.
- Centra handlowe to bardzo ważne miejsca dla wielu miejscowości- mówił Marszałek Adam Jarubas. - Na targowiskach można kupić żywność ekologiczną i zdecydowanie tańszą. Pamiętajmy, że ograniczenie stresu i wybór zdrowej żywności zmniejszają ryzyko chorób onkologicznych. Dlatego coraz więcej ludzi przekonuje się do takiej żywności. Jest dla nich ważne, co jedzą i jak to wpływa na ich zdrowie. Stąd też niezwykle ważna jest rozbudowa i unowocześnianie targowisk miejskich.
Niemal milion złotych dostała gmina Ostrowiec na budowę hali targowej na Targowisku Miejskim.
- Budowa wiaty bez wsparcia, jakie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, byłaby niemożliwa - mówi dyrektor Targowiska Miejskiego Mariusz Kosiarz. Pod wiatą powstanie 61 profesjonalnych miejsc handlowych. Każde ze stanowisk będzie oświetlone. "Mój Rynek" wyposażony będzie w w kanalizację oraz odpowiedni dojazd. Ponadto, poza wiatą, przy jej północnej elewacji powstanie 6 miejsc handlowych. Warty uwagi jest również fakt, że targowisko zostanie wyposażone w odnawialne źródła energii. To jednak nie koniec inwestycji, ponieważ planujemy wybudować kolejną wiatę do handlu. Jednocześnie poprawiony zostanie układ komunikacyjny łączący osiedla z targowiskiem.
Zadowolenia z otrzymanych funduszy unijnych nie krył prezydent Ostrowca.
- Bazary to nie tylko miejsca do handlu, ale także centra spotkań. Dzięki wsparciu środków unijnych targowiska mają szansę poprawić swój wygląd, ale przede wszystkim stać się bardziej przyjazne dla sprzedawców i kupujących. Na ostrowieckim targowisku zakupy robią nie tylko mieszkańcy miasta, ale również wiele osób przyjeżdżających z ościennych miejscowości, w tym z sąsiednich województw. Sezonowo pracuje tu prawie tysiąc podmiotów. To ważny punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego- powiedział Jarosław Górczyński.
Prace ruszą najprawdopodobniej w październiku, a zakończenie zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Koszt budowy to 2 mln 400 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 999 tys. 999 zł.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.