przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pół wieku razem
04-09-2017, 19:54:51 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 190 czytań · Drukuj
Pół wieku razemW ubiegłą sobotę w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego. Jej bohaterami byli państwo Teresa i Mieczysław Snopowie, Maria i Władysław Matysiakowie oraz Józefa i Mieczysław Mroczkowscy świętujący złote gody. Tak piękny jubileusz stał się okazją do wręczenia medali nadanych przez Prezydenta RP. Pary odebrały je z rąk prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który przekazał im również kwiaty, symboliczne statuetki w kształcie serca oraz złożył serdeczne życzenia zdrowia i samych radosnych dni. Do powinszowań i gratulacji dołączył kierownik USC Łukasz Witkowski, a także bliscy dostojnych jubilatów.
Miłość od pierwszego wejrzenia
Państwo Teresa i Mieczysław Snopowie poznali się przypadkiem, kiedy pan Mieczysław, spacerując z kolegą w okolicy Glinian, spotkał na swojej drodze dziewczynę - Teresę. Siedem miesięcy później piękna nieznajoma została jego żoną. Młodzi zamieszkali w Ostrowcu i z tym miastem związali swoje późniejsze życie - pan Mieczysław przepracował w ostrowieckiej hucie łącznie 38 lat, pani Teresa trzydziestoletnią karierę zawodową związała z Zakładami Odzieżowymi "Gambo". Jubilaci mają dwoje dzieci i są szczęśliwymi dziadkami pięciorga wnucząt. Czas na emeryturze spędzają, oddając się swoim zainteresowaniom. Pan Mieczysław śpiewa w chórze "Ad Libitum", wspólnie uprawiają działkę.
Poznali się po meczu
Państwo Maria i Władysław Matysiakowie poznali się na jednym ze spotkań pomeczowych KSZO Ostrowiec. Pan Władysław w latach 60. i 70. ubiegłego wieku był cenionym zawodnikiem tego klubu, grał na pozycji pomocnika i stopera. Pobrali się w 1966 r. Swoje życie związali z Ostrowcem, gdzie pracowali zawodowo - pan Władysław w hucie, a pani Maria najpierw w administracji służby zdrowia, a potem w MOSiR - oraz wychowywali dwóch synów. Obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze, oddając się swoim pasjom, w tym jeździe na rowerze. Jubilaci mają czworo wnucząt.
Razem na dobre i złe
Państwo Józefa i Mieczysław Mroczkowscy od urodzenia związani są z Ostrowcem. Ponad trzydzieści lat pracowali na wydziale montowni ostrowieckiej huty, gdzie poznali się w 1960 r. Po sześciu latach znajomości zawarli związek małżeński. Wciągu tych długich lat wiele dni było pięknych i radosnych, zdarzały się też smutne chwile. Wszystkie te przeżycia scaliły związek jubilatów jeszcze bardziej, a siła małżeństwa zbudowała fantastyczną rodzinę. Jubilaci mają jednego syna i dwóch wnuków.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.