przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Akademia dla dorosłych
15-11-2011, 20:30:30 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1764 czytań · Drukuj
Akademia dla dorosłychRozpoczęła się druga edycja Akademii Kształcenia Dorosłych. W ramach unijnego projektu, 32 słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego bierze udział w dodatkowych zajęciach, przygotowujących do egzaminu dojrzałości i zaplanowania przyszłej kariery zawodowej.

Projekt, stawiający na rozwój kompetencji osób dorosłych (w wieku od 18 do 64 lat), wzorowany jest na strukturze organizacyjnej wyższej uczelni. Działania dydaktyczne prowadzone są w ramach katedr: języka angielskiego, matematyki, doradztwa zawodowego i podstaw przedsiębiorczości. W zeszłym roku szkolnym w przedsięwzięciu wzięło udział 32 beneficjentów, którzy dzięki dodatkowym zajęciom zdali egzamin dojrzałości na bardzo wysokim poziomie.

- Zdawalność wśród maturzystów wyniosła blisko 90%, co potwierdziło sensowność udziału w projekcie – podkreśla dyrektor CKU, Krystyna Jurys.– Z bagażem doświadczeń, pełni optymizmu rekrutowaliśmy kolejną grupę, która mamy nadzieję w maju 2012 r. powtórzy sukces swoich kolegów.

Jak podkreśla, Dorota Jaskuła – Przygoda – nauczyciel języka angielskiego, największym plusem projektowych działań jest praca w małych grupach i indywidualne konsultacje.

– To idealne warunki do ćwiczeń praktycznych, które dzięki nowoczesnym pomocą dydaktycznym przynoszą naprawdę wymierne efekty. Słuchaczom bardzo zależy na tych zajęciach. Dzięki formie, w jakiej się odbywają mogą dużo wcześniej ocenić swoje umiejętności i zaplanować, co jeszcze mają do nadrobienia– mówi D. Jaskuła – Przygoda.

Zdaniem samych beneficjentów, udział w projekcie to przede wszystkim kolejne życiowe doświadczenie i szansa na lepszą przyszłość.
- To moje trzecie podejście do nauki w dorosłym życiu i mam ogromne ambicje zakończyć je sukcesem. Z pewnością pomogą mi w tym dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, z którym mam największy problem– przyznaje Artur Agatowski.
Akademia Kształcenia Dorosłych, realizowana w partnerstwie z Agencją Rozwoju Lokalnego zakończy się w czerwcu 2012 r. Z kolei w styczniu rozpoczną się dwa kolejne projekty, opracowane na bazie dotychczasowych doświadczeń: „Kompetentni w zawodzie” i „Paszport do sukcesu”.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.