przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
PO nie wychodzi z koalicji z PiS
27-07-2017, 17:12:43 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 235 czytań · Drukuj
PO nie wychodzi z koalicji z PiSNie będzie rozpadu koalicji PiS i PO w powiecie ostrowieckim. Działacze lokalni PO zadecydowali, że o ewentualnym wyjściu z koalicji będą rozmawiać dopiero jesienią.
Pełnomocnik PO w regonie Paweł Zalewski zapowiedział w piątek, że będzie namawiał działaczy partii z powiatu ostrowieckiego do wyjścia z koalicji z PiS. Tego dnia Zalewski odbył w Ostrowcu zamknięte dla mediów spotkanie z członkami ugrupowania. Zachęcał ich do odstąpienia od współpracy z Prawem i Sprawiedliwością w Radzie Powiatu i do zerwania koalicji.
- Uzasadniał to względami wizerunkowymi oraz obecną sytuacją w kraju związaną ze zmianami w sądownictwie. Nie przedstawił jednak żadnej alternatywnej propozycji dla ostrowieckiej PO w przypadku zerwania tej koalicji- mówi Eligiusz Mich, przewodniczący PO w powiecie ostrowieckim. - W dyskusji podnoszono argumenty o innych zasadach, na jakich zawiązywane są koalicje samorządowe, powołane do rozwiązywania lokalnych problemów mieszkańców. Przenoszenie centralnych sporów na grunt samorządów nie powinno mieć miejsca. W całym kraju takich koalicji samorządowych, tworzonych przez PO i PiS, jest kilkadziesiąt. Dobrze radzą sobie, nie zajmując się tzw. wielką polityką.
Argumenty Pawła Zalewskiego nie trafiły najwyraźniej do lokalnych działaczy, bowiem ci nie zgodzili się na wyjście z koalicji.
- Rada Powiatowa Platformy Obywatelskiej podjęła uchwałę o przesunięciu głosowania nad wyjściem z koalicji po wyborach wewnętrznych w PO- poinformował Eligiusz Mich, szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i wicestarosta ostrowiecki.- Za przyjęciem uchwały głosowało 13 członków Rady. Czterech było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.
Wybory nowych władz Platformy zaplanowano na jesień. Wówczas okaże się, czy dwóch członków PO w Radzie Powiatu- Eligiusz Mich i Jerzy Brożyna - będzie nadal współpracować z radnymi PiS.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.