przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Helikoptery wylądują na Pułankach
06-11-2011, 18:25:48 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1825 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiLądowisko dla helikopterów ratunkowych będzie zlokalizowane na boisku w osiedlu Pułanki w Ostrowcu. Teren został już oznaczony tabliczkami, a oficjalne otwarcie lądowiska nastąpi w tym tygodniu.
- Dyrekcja szpitala zwróciła się do nas z prośbą o udostępnienie boiska dla helikopterów ratunkowych– mówi kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński.- Oczywiście zgodziliśmy się na to, ponieważ w pobliżu szpitala nie ma odpowiedniego terenu. Zgodnie z przepisami lądowisko musi być zlokalizowane w odległości nie dłuższej niż 15 min. jazdy karetką pogotowia. Obecnie teren jest wyrównywany, ponieważ latem stał tam cyrk. Za rekultywacje terenu zapłacił jego właściciel. Za lądowanie helikopterów na terenie osiedla nie będziemy pobierać żadnych opłat, ponieważ byłoby to nieetyczne.
Mieszkańcy osiedla Pułanki natychmiast zwrócili uwagę na nowe tabliczki umieszczone przy boisku z informacją o lądowisku.

- Jeżeli ten teren przez większą część roku jest niewykorzystywany to dlaczego ma tam nie być lądowiska dla helikopterów ratunkowych– mówi Leokadia Mróz.- Poza tym taki helikopter przyleci, zabierze pacjenta i szybko odleci. Mnie to w niczym nie przeszkadza.

Niektórzy mieszkańcy osiedla są sceptycznie nastawieni do pomysłu, by lądowisko powstało w pobliżu ich bloków.
- Ja rozumiem że życie ludzkie jest najważniejsze i szybki transport chorego do kliniki czy szpitala specjalistycznego jest bardzo ważny, ale czy lądowisko powinno być przy osiedlu mieszkaniowym– zastanawia się pan Adam.- Przecież helikopter podczas lądowania wydaje ogromny huk. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce w nocy to połowa mieszkańców Pułanek i okolicznych domów zostanie wyrwana ze snu. Według mnie takie lądowisko powinno być zlokalizowane na peryferiach miasta.
Takich terenów w pobliżu Ostrowca nie brakuje.
- Lądujący helikopter przyciągnie zapewne sporo gapiów w tym mnóstwo dzieci. Mam nadzieje, że ktoś zadba o ich bezpieczeństwo. Poza tym wiadomo, że ludzkie życie jest najważniejsze. Każdy z nas może kiedyś będzie potrzebował takiej pomocy, więc lepiej niech to lądowisko będzie na naszym osiedlu niż miałoby go nie być wcale– dodała Wanda Jaworska.

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Ostrowcu poinformowali nas, że transport chorych helikopterem do innych placówek medycznych odbywa się zaledwie kilka razy w ciągu roku i dotyczy to tylko nagłych przypadków.

(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.