przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
MPRD weszło na Polną
26-06-2017, 09:32:08 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 222 czytań · Drukuj
MPRD weszło na PolnąKierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Polnej. W ubiegłym tygodniu ruszył bowiem remont odcinka tej drogi od skrzyżowania z Radwana aż do świateł na Iłżeckiej. Przebudowa potrwa do końca września.
Jeszcze w ubiegłym roku starosta Zbigniew Duda zapowiadał, że zostanie dokończony remont ulicy Polnej. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku oddano do użytku poprawiony odcinek od skrzyżowania z Chrzanowskiego do Dziewulskiego.
Prace na ostatnim odcinku ulicy Polnej rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Firma MPRD, która wygrała przetarg, w pierwszej kolejności przystąpiła do przygotowania placu budowy, a więc wycięcia drzew i krzewów rosnących w sąsiedztwie pasa drogi.
Remont tej drogi powiatowej będzie trudny ze względu na to, że trwa przebudowa browaru, znajdującego się w bezpośrednim jej sąsiedztwie.
Równolegle z modernizacją drogi, będzie wymieniona sieć gazownicza. Wzdłuż Polnej będą nowe chodniki, ścieżka rowerowa. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie Siennieńskiej z Polną, gdzie ruchem ma sterować sygnalizacja świetlna.
Warto podkreślić, że doprowadzenie do końca remontu ulicy Polnej, która jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych w mieście, nie byłoby możliwe bez środków zewnętrznych. Starania władz powiatu pozwoliły na pozyskanie 50-procentowej dotacji z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 . Wartość przebudowy to ponad 2,6 mln zł. Remont ulicy potrwa do 30 września.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.