przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Procedury zostały zachowane - Protest odrzucono
28-02-2011, 19:16:07 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1115 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiCzęść mieszkańców osiedla Piaski Henryków w Ostrowcu uważa, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze do rady osiedla było nieprawomocne. Stosowny list, w którym wyrazili swoje zdanie, wpłynął do Rady Miasta Ostrowca. Komisja Samorządowa Rady Miasta stwierdziła, że protest jest bezzasadny i uznała wybory za ważne.

- Czujemy się pominięci - piszą w liście mieszkańcy- Dla byłego i obecnego Przewodniczącego Rady Osiedla nasze osiedle zaczyna się od ul. M. Dąbrowskiej, ul. M. Konopnickiej i do nich przyległych. Pozostałe, jak ul. Trzeciaków, ul. Iłżecka oraz ul. Prusa nie liczą się. Na tablicach ogłoszeniowych w tych rejonach nie było informacji na temat zebrania sprawozdawczo-wyborczego, w lokalnej prasie była taka informacja, ale już po fakcie. Nawet członkowie poprzedniej rady nie zostali poinformowani.

Autorzy listu protestacyjnego zarzucają byłemu przewodniczącemu, że nie organizował spotkań i imprez, poza spotkaniem opłatkowym, że jest osobą pozbawioną kultury i nie ma szacunku dla ludzi starszych i doświadczonych.
- Uważamy, że zebranie nie było prawomocne, ponieważ na ok. 3000 tys. mieszkańców było tylko 30 osób. Byli tylko wybrani, którzy nie sprzeciwiają się rządom pana K. Kosowskiego. Prosimy o interwencję, gdyż nigdy dotąd nasza rada nie była tak nieprzyjazna mieszkańcom - piszą w liście.
Protest mieszkańców został rozpatrzony podczas czwartkowego posiedzenia komisji samorządowej Rady Miasta.

- Protest został odrzucony. Rada została wybrana prawomocnie i zgodnie ze statutem rady. Zostało zachowane quorum, gdyż w spotkaniu wzięły udział 32 osoby. Zawiadomienie o spotkaniu Rady Osiedla wisiało na budynku szkoły. Wszystkie urzędowe wymogi zostały więc spełnione. Jeśli chodzi o współpracę, to są to już odczucia subiektywne - mówi Barbara Buszkiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.
KT
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.