przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Hutnik" przegrał w sądzie apelacyjnym
12-06-2017, 09:43:46 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1148 czytań · Drukuj
"Hutnik" przegrał w sądzie apelacyjnymSąd Apelacyjny w Krakowie oddalił zażalenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" w Ostrowcu Św. na decyzję o zajęciach komorniczych. Oznacza to, że pieniądze wpłacane na konta spółdzielni nadal będzie zabierał komornik.
Środowe posiedzenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie przebiegło pomyślnie dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Na niejawnym posiedzeniu zażalenie Zarządu "Hutnika" zostało oddalone.
- Liczyliśmy na inne rozwiązanie, które uwzględni nasze zażalenie i uzyskamy zwolnienie z zajęć komorniczych, bo tego dotyczył wniosek. Mielibyśmy dostęp do finansów, moglibyśmy spokojnie egzystować do czasu wyroku w sprawie opozycyjnej- wyjaśnia Marek Zborowski, pełniący obowiązki prezesa SM "Hutnik".
Decyzja krakowskiego sądu bardzo rzutuje na sytuację finansową spółdzielni. Od października, kiedy to komornik zajął konta, spółdzielnia nie rozliczyła się z miejskimi spółkami MEC, MWiK, nie mają zapłaconych faktur wykonawcy, którzy na przykład docieplali bloki. Po oddaleniu zażalenia nadal wszystkie pieniądze będą wpływały do komornika.
- Wiem, że MWiK MEC i inne firmy skierowały nakazy zapłaty i wnioski o egzekucję do komornika. Część tych środków będzie trafiało do naszych wierzycieli- stwierdza prezes Zborowski.
Komornik zajął konta spółdzielni w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu wyegzekwował ponad 5 mln 300 tys. zł. Z tej puli do syndyka na poczet nieuregulowanych zapłat za przejęcie bloków dawnej huty ponad 20 lat temu trafiło 4 mln 900 tys. zł.
Można powiedzieć, że spółdzielnia w tej chwili egzystuje. Nie ma planów remontowych, jest tylko bieżąca działalność i utrzymanie zasobów w stanie takim, aby nie zagrażały życiu i zdrowiu mieszkańców.
Pod koniec czerwca zapanowano walne zebrania w Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Porządek obrad nie przewiduje zgłoszenia wniosku o upadłość, ale jak podkreśla prezes, nie jest przesądzone, że taki nie wpłynie.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.