przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Feralne spodnie
25-10-2011, 18:39:35 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1376 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiAndrzej Swaciak, mieszkaniec osiedla Pułanki jest oburzony tym w jaki sposób został potraktowany przez sprzedawcę odzieży z bazaru. Uważa, że został oszukany. Tymczasem sprzedawca to jemu zarzuca oszustwo.

- Kupiłem w ubiegłym tygodniu na bazarze spodnie za 70 złotych– mówi rozgoryczony Andrzej Swaciak.- Sprzedawca zapewniał mnie, że są bardzo dobrego gatunku, uszyte w Polsce, a nie w azjatyckiej manufakturze. Niestety po kilku dniach chodzenia spodnie zrobiły się szersze w pasie o kilka centymetrów, a nogawki wyglądały tak jakbym chodził w nich przynajmniej rok, a nie kilka dni. Gdy poszedłem z reklamacją do sprzedawcy ten powiedział mi, że on takimi spodniami nie handluje i zarzucił mi kłamstwo. Tymczasem podobne pary spodni do tych jakie ja nabyłem leżały u niego na ladzie. Mimo to nie uznał mojej reklamacji i nazwał mnie oszustem. Co mam teraz zrobić– pyta zdenerwowany Pan Andrzej.

- Każdy sprzedawca na życzenie osoby kupującej ma obowiązek wystawienia paragonu, który jest dowodem kupna– wyjaśnia Marek Osmala, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.- Mając taki paragon bardzo łatwo możemy udowodnić, że wadliwy towar zostały nabyty na danym stoisku. Gorzej, gdy kupujący nie poprosi o paragon, wówczas może dochodzić swoich racji tylko poprzez osoby, które były świadkami zakupu. Jednak podkreślam z całą stanowczością podczas zakupów na bazarze żądajmy paragonu. To z reguły jest jedyny dowód dzięki, któremu możemy dochodzić swoich racji.
Paragon mają obowiązek wystawić także sprzedawcy, którzy nie posiadają kas fiskalnych. Mogą to zrobić na odpowiednim druku.

Warto posłuchać rad Powiatowego Rzecznika Konsumentów po to, by w przyszłości po nabyciu wadliwego towaru uniknąć straty finansowej i nerwów.

(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.