przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Świętowali Złote Gody
22-05-2017, 10:40:48 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 290 czytań · Drukuj
Świętowali Złote GodyTrzy pary świętowały w sobotę jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego w Ostrowcu Św. Z okazji złotych godów małżonkowie otrzymali medale od Prezydenta RP. Byli to Marianna i Marian Dunalowie, Helena i Roman Jeżewscy oraz Danuta i Józef Zającowie.

Marianna i Marian Dunalowie
Państwo Dunalowie przeżyli razem ponad pięćdziesiąt lat. Ich wspólne małżeńskie lata obfitowały w szczęśliwe chwile, jak i trudne momenty. Wszystkie emocje dzielili razem, szanując się i wspierając. Najpierw była nauka, potem praca Marianny w Wólczance, Mariana - w PKS. W końcu przyszedł czas na małżeństwo, dzieci i wreszcie na upragnione mieszkanie. Państwo Dunalowie są teraz emerytami. Doczekali się dwóch córek - Marzanny i Beaty oraz czworga wnucząt: Łukasza, Ani, Kasi i Oli. Marianna i Marian są dla swojej rodziny wsparciem, pociechą i podporą.

Helena i Roman Jeżewscy

Jubilaci pochodzą z dużych rodzin. Wcześnie podjęli pracę zawodową, aby się szybko usamodzielnić. Helena pracowała w sklepie spożywczym. Roman jako kierowca dostarczał towar. Poznali się wczesną wiosną 1966 roku, a pod koniec roku postanowili się pobrać. Ślub cywilny odbył się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, kościelny - dzień później w parafii pod wezwaniem Świętego Michała w Ostrowcu Św. W 1968 roku przyszła na świat pierwsza córka Bożena. W 1971 roku urodziła się druga córka Dorota. Jubilaci doczekali się czworga wnucząt: Przemysława, Wiolety, Damiana i Adriana. Państwo Jeżewscy przebywają na zasłużonej emeryturze.

Danuta i Józef Zającowie
Józef przyszedł na świat w niewielkiej wsi w okolicy Solca nad Wisłą. Po ukończeniu szkoły podstawowej edukację kontynuował w szkole zawodowej w Bielawie. Następnie przeniósł się do Ostrowca Św. Rodzice Danuty, jak wiele ówczesnych rodzin, podjęli decyzję o opuszczeniu rodzinnego miasta i przeprowadzce na zachód do Wrocławia. Tam urodziła się Danuta. Tęsknota za rodzinnym miastem przeważyła i rodzina wróciła do Ostrowca. 12 listopada 1966 roku odbyło się wesele, na którym bawiło się 120 osób. Państwo Zającowie swoim dzieciom - Wojciechowi, Pawłowi i Annie - zawdzięczają to, że jako małżeństwo czują się spełnieni. Doczekali się wnuków - Daniela, Jakuba i Tomasza. Czekają na prawnuka.

W dowód uznania za zgodność
Małżeńskie pary otrzymały listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów i upominków, życzeń oraz tradycyjnej lampki szampana.
SR
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.