przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Barażowe zamieszanie
18-04-2017, 09:19:18 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 252 czytań · Drukuj
Barażowe zamieszanieSporo niewiadomych, a co za tym idzie niemałe zamieszanie, urosło wokół baraży o prawo gry w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach Orlen Ligi. Wciąż nie do końca wiadomo, w jakich terminach siatkarki KSZO Ostrowiec Św. zmierzą się mistrzem I ligi - Wisłą Warszawa. Jeszcze kilka dni temu nie wiadomo było też, z kim i czy w ogóle do tej batalii przystąpią...

Warszawsko - krakowskie przepychanki
W minionym tygodniu jeden z ogólnopolskich dzienników podał, powołując się na słowa Łukasza Kadeli - prezesa przegranej w finale play-off I ligi Proximy Kraków, że Wisła Warszawa może nie sprostać licencyjnym wymaganiom stawianym przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej na grę w Orlen Lidze. Chodziło o rzekome problemy z zapewnieniem hali na co najmniej 1,5 tysiąca widzów oraz kłopoty finansowe. Prezes małopolskiego klubu, pod wyraźnym naciskiem oburzonych artykułem włodarzy klubu ze stolicy, szybko zdementował te informacje, wszystkiemu zaprzeczając.
- Kłamliwe informacje dotyczące braku hali mogącej pomieścić odpowiednią liczbę widzów (Hala Arena Ursynów - przyp. red) nie są w tej sprawie najważniejsze. O wiele bardziej istotne są zarzuty dotyczące niejasności finansowania klubu. To idzie w eter, a tego nie można zostawić bez reakcji... Klub istnieje od trzech lat. Nie mamy wobec kogokolwiek jakichkolwiek zaległości... My tak naprawdę spełniamy wymagania finansowe lepiej od połowy klubów Orlen Ligi, które mają duże kłopoty z regulowaniem swoich należności, a mimo to otrzymują licencje - brzmi część oświadczenia na oficjalnej stronie internetowej prezesa Wisły Warszawa S.A. Grzegorza Kulikowskiego.
Oliwy do ognia dolał rzecznik PLPS S.A. Kamil Składowski, który stwierdził, że jeśli Wisła i Proxima nie przejdą pozytywnie licencyjnej weryfikacji, to KSZO utrzyma się w elicie bez konieczności rozgrywania baraży.
Tuż przed świętami warszawskie stanowisko potwierdziła jednak wynajęta przez PLPS zewnętrzna firma audytorska Deloitte, która prześwietliła licencyjne dokumenty kandydatów do gry w Orlen Lidze i nie znalazła żadnych uchybień we wniosku Wisły, co oznacza, że warszawianie mogą przystąpić do baraży.

Przeciąganie liny na linii Ostrowiec - Warszawa
PLPS pierwotnie wyznaczył terminy baraży na 26 i 27 kwietnia w Ostrowcu Św., 3 i 4 maja w Warszawie oraz 7 maja ponownie w hali KSZO. Rywalizacja może się skończyć o wiele wcześniej. Po pierwsze dlatego, że zwycięzcę wyłonić może już trzeci mecz (baraż rozgrywany jest do trzech wygranych meczy, bez względu na rozmiary tych zwycięstw). Po drugie trwają starania ostrowieckich działaczy o przyśpieszenie terminów ich rozgrywania (na 22 i 23 kwietnia w Ostrowcu Św. oraz 29 i 30 kwietnia w Warszawie), a to z uwagi na trzy kadrowiczki, które w swoim składzie posiada zespół KSZO. Do klubu z Ostrowca Św. wpłynęło już - za pośrednictwem zawodniczki - oficjalne pismo powołujące na zgrupowanie Białorusi Olgę Pawlukowską. Libero ostrowieckiego zespołu ma się na mim stawić już 1 maja. W miniony czwartek natomiast trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, w porozumieniu z pionem szkolenia PZPS, ogłosił listę szerokiej kadry narodowej seniorek, w której (podobnie jak 14 marca) pojawiły się nazwiska dwóch innych "szóstkowych" zawodniczek KSZO - rozgrywającej Eweliny Polak i przyjmującej Roksany Brzóski. Najbliższe zgrupowanie kadry zaplanowane jest już od 24 kwietnia w Szczyrku i potrwa do 14 maja. O tym, czy obie wymienione kadrowiczki z Ostrowca Św. zostaną na nie "wezwane", mają zostać w najbliższych dniach powiadomione osobnymi pismami same zainteresowane.
Swojej szansy w ewentualnym osłabieniu podstawowego składu KSZO upatruje klub z Warszawy, który nie zgadza się na przełożenie spotkań barażowych, występując już nawet z prośbą o możliwość przeprowadzenia w dniu 25 kwietnia treningu w ostrowieckiej hali. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w duchu sportowej rywalizacji idealne rozwiązanie tej patowej sytuacji znajdą władze polskiej siatkówki.
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.