przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nauczyciele bez pracy, a w CKU fuchy dla wybranych?
11-10-2011, 17:55:24 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1750 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiRadni Klubu Prawa i Sprawiedliwości zarzucają władzom miasta prowadzenie fatalnej polityki dotyczącej zatrudnienia nauczycieli. Zdaniem radnych PiS wielu nauczycieli w naszym mieście pozostaje bez pracy, a tymczasem w Centrum Kształcenia Ustawicznego wybrani, którzy pracują na pełnych etatach w innych szkołach mają dodatkowe godziny i w ten sposób dorabiają sobie do pensji. Zdaniem radnych PiS to jawna niesprawiedliwość.

- Zgłosili się do nas nauczyciele znajdujący się na bezrobociu, ze skargą na politykę kadrową prowadzoną przez panią dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego mówi radny Zbigniew Duda.- W CKU i innych placówkach kształcenia zatrudniani są nauczyciele, którzy niejednokrotnie mają ponad etat w swojej szkole, a nawet piastują stanowiska dyrektorskie. W rzeczywistości, wielu nauczycieli w naszym mieście pozostaje bez pracy i środków do życia lub pracuje na okrojonym etacie. Gdzie jest sprawiedliwość społeczna? Pomijając aspekt etyczny, który jak tutaj widać, nie jest brany pod uwagę, pytamy jak taka polityka kadrowa ma się do tak dużego bezrobocia w Ostrowcu Św? Dlatego też wnosimy o dokładne przeanalizowanie polityki kadrowej dotyczącej resortu pana wiceprezydenta Pawła Górniaka. Bezrobotni nauczyciele zostają klientami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Paradoksalnie i tym resortem zarządza Pan prezydent Górniak.
Z zarzutami radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Krystyna Jurys.

- Zupełnie nie znam pana radnego Zbigniewa Dudę, ale grzeczność zobowiązuje do tego, by najpierw zasięgnąć informacji u źródła, a dopiero później poruszać publicznie problem na sesji Rady Miasta- mówi dyrektor CKU Krystyna Jurys.- Zapewniam, że polityka zatrudnienia nauczycieli w naszej placówce konsultowana jest za każdym razem z władzami miasta. Nauczyciele, którzy u nas pracują to doskonali fachowcy i między innymi dzięki temu CKU- ma bardzo dobre wyniki. Ci ludzie pracują na cząstkowych etatach i o dorabianiu dużych pieniędzy w naszej placówce nie może być mowy.

Zdaniem zastępcy prezydenta Ostrowca Pawła Górniaka Centrum Kształcenia Ustawicznego zarządzane jest bardzo dobrze, a kadra dobierana jest w ten sposób, by szkoła miała jak najlepsze efekty.

- Pani dyrektor Krystyna Jurys jest doskonałym fachowcem i najlepiej wie kogo zatrudnić w placówce, którą zarządza- mówi wiceprezydent Paweł Górniak.- Jej zadaniem nie jest przejmowanie obowiązków Powiatowego Urzędu Pracy i na siłę dawanie zatrudnienia bezrobotnym nauczycielom. Dyrektorzy szkół mają obowiązek wykazać się dobrymi osiągnięciami placówek, którymi kierują, a do tego potrzebna jest wykwalifikowana kadra. Według mnie Centrum Kształcenia Ustawicznego zarządzane jest bardzo dobrze i to przynosi efekty w postaci zdanych przez uczniów egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.
Radni Prawa i Sprawiedliwości zażądali, by sprawą zajął się prezydent miasta Jarosław Wilczyński. Oczekują też od niego odpowiedzi na piśmie.

(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.