przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
W przyszłym roku klucze do nowego M
03-04-2017, 09:46:04 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 243 czytań · Drukuj
W przyszłym roku klucze do nowego MW kwietniu rusza budowa nowego osiedla przy ulicy Kopernika w Ostrowcu. Dwa bloki będą oddane do użytku pod koniec lipca przyszłego roku.
W ubiegłym tygodniu prezes OTBS Piotr Dasios oraz prezes spółki MTM z Tarnowa Michał Zydroń, w obecności prezydenta Jarosława Górczyńskiego, podpisali umowę na budowę dwóch bloków w miejscu, gdzie jeszcze nie tak dawno były ruiny budynku zakładu odzieżowego "Gambo".
- Mieszkańcy pamiętają stan tych budynków i problem, jaki generowały dla tej części miasta. Dzięki wspólnym staraniom z OTBS zostały wyburzone, teren uporządkowany, a na miejscu zostaną wybudowane dwa bloki. Koniec inwestycji to 29 lipca 2018 roku. Liczymy, że budowa zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie - stwierdził prezydent Ostrowca.
Przetarg na budowę 80 mieszkań i garażów podziemnych wygrała firma z Tarnowa, ta sama która prowadzi inwestycję w Ostrowieckim Browarze Kultury. Jej prezes zapewnił, że firmie starczy mocy przerobowych, choć na pewno budowa osiedla będzie wyzwaniem logistycznym.
- Trzeba wykonać sporo skomplikowanych prac na stosunkowo niewielkiej powierzchni działki. Musi powstać bardzo duży wykop pod dwa garaże podziemne, więc będą masy ziemi do wywiezienia i duża masa materiałów do wbudowania. Dojazd jest dość trudny, bowiem budowa jest w centrum osiedla, a prowadzi do niej wąska ulica. Oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę z lokalnymi firmami- przyznał Michał Zydroń.
- Uliczka dojazdowa jest bardzo wąska, ale na razie nie planujemy zmian organizacyjnych w ruchu. Mamy świadomość, że na pierwszym etapie budowy będą uciążliwości. Stąd z góry chciałbym przeprosić mieszkańców za utrudnienia. My ze swej strony będziemy chcieli wzmocnić strażą miejską ten obszar i zapewnić płynność w dowożeniu materiału i wywożeniu gruzu. Docelowo planujemy gruntowny remont tej ulicy dojazdowej- zapowiedział prezydent Jarosław Górczyński.
Działkę, na której staną bloki, wykupił OTRBS od prywatnego właściciela. W ciągu roku od zakupu udało się wykonać dokumentację, wyburzyć rudery po Gambo, przygotować działkę do budowy, uzyskać pozwolenie na budowę.
- Liczymy, że wybudowanie bloków będzie takim samym sukcesem, bo mieszkańcy oczkują nowych mieszkań. Myślę, że to będzie jedno z najładniejszych osiedli w mieście. Mamy już zarezerwowane blisko 50 mieszkań spośród 80 planowanych- powiedział Piotr Dasios, prezes spółki OTBS.
OTBS wspólnie z gminą ogłosili konkurs na nazwę osiedla. Na początku czerwca okaże się, pod jakim adresem będą mieszkali właściciele nowych mieszkań.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.